Corsair RMA Deneyimim

Selamlar arkadaşlar.
Kara Cuma indiriminde mikrofon süngeriyle beraber 310 TL vererek Corsair HS35 almıştım. (almaz olaydım)
Kulaklık 1 ay sonra kenarlarından çatlamaya başladı.
Ben de Türkiye distribütörü ile hiç uğraşmak istemediğimden, direkt olarak RMA ekibine yazdım.
Yazdım ve yazmamla birlikte 2 gün içerisinde geri dönüş sağladılar, iletişim süreci 10 gün falan sürdü ardından ürünü Corsair'in sağladığı bir kargo koduyla Corsair'e gönderdim.
Ardından yeni bir Corsair HS35 bana gönderildi. Cebimden 1 kuruş para çıkmadı.

Yeni kulaklık geldi, hevesim yine kursağımda kaldı.
Bu sefer de görseldeki gibi kırıldı (Görsel alıntıdır ama aynı şekilde kırıldı)
Kulaklık.png
Sonrasında tekrardan yazdım bir daha kırıldı diye.
Ve artık HS35 dışında bir model istiyorum dedim. Çünkü 2 kere kırılan kulaklık, bir daha kırılacaktı.
Ve bana Corsair HS50 Pro modelini gönderebileceklerini söylediler. Bunun bana uygun olup olmadığını sordular.
Ben de kabul ettim.
Mâlum Cumartesi Pazar çalışmadıkları için maillere de bakmıyorlar.
Şimdilik bu kadardı. Gelişmelerden haberdar edeceğim.
(HS35 almak isteyenlere de bu konuyu gösterirsiniz.)

Bu mantıkla hiçbir kulaklık almamak lazım, HS50'nin yapısı oldukça farklı. Üst taraf plastik değil en basitinden. Plastik değil, değil mi? 😃

Zaten öneren kalmadı gibi bir şey.
Plastik ama HS35'e göre oldukça kalın.
Ayrıca dışı suni deri ile kaplı.
HS50 Pro incelemesini izlediğim kişiler baya bir geriyor kulaklığı ama bana mısın demiyor.
HS35'de biraz gersek çıtır çıtır sesler geliyor.
Büyük ihtimal plastikleri de HS35'den farklıdır.

Değişimi kabul etmişlerdi. Güzel firma.
Hiç sanmıyorum o modelleri göndereceklerini.
Kronik sorunlu sıvı soğutucu piyasaya sürmüşler. Herkesin soğutucusunu birkaç kez değiştirdikten sonra en pahalı model ne ise onu yollamışlar. HS 35 yerine kullanıcı ne istese onu gönderseler de maddi sıkıntı yaşayacaklarını düşünmüyorum.

Hocam kendinizde misiniz?
Kulaklık kırıldığı zaman konu sahibi parasını ödediği kulaklığı kullanamamış ve kulaklıksız kalmış. Öyle bir kulaklığın yollanmasını hak ediyor.

Kronik sorunlu sıvı soğutucu piyasaya sürmüşler. Herkesin soğutucusunu birkaç kez değiştirdikten sonra en pahalı model ne ise onu yollamışlar. HS 35 yerine kullanıcı ne istese onu gönderseler de maddi sıkıntı yaşayacaklarını düşünmüyorum.
Hocam sıvı soğutmalar çok önemli parçalar olduğu için yapmış olabilirler ama HS35 için HS serisinden başka kulaklık vereceklerini düşünmüyorum.
Hatta HS60 falan beklemek hayal ürünü gibi.

HS50 elinize geçtiğinde incelemesini bekleriz. :)
Deri ile kumaş farkını da eklemenizi isteriz.

Geri
Yukarı