Corsair RMA paketi nasıl hazırlanır?

DHL çalışıyor fakat FedEx çalışmıyor maalesef. Bende DHL aracılığıyla HS35 kulaklığı Corsair'e ilettim. 1.5 gün sürdü yaklaşık. Sonraki günlerde Hong Kong'dan yeni ürün yolladılar. Ürünün Türkiye'ye gelmesi yaklaşık 3 gün sürdü. Sonrasında 16 gün boyunca ürün oturduğum şehre gelmek üzere yolda dediler. Her gün ısrarla aradım fakat değişen bir şey olmadı. Ve maalesef dün kargoyu kaybettiklerini kabullenip tazmin süreci başlattılar. Taşıma ve ürün ücretini 3 ay içerisinde Corsair'e iade edecekler miş. Umarım Corsair yeni ürünü kısa bir sürede gönderir ve FedEx'i techi etmez tekrar.

C90489D6-2DC0-4F4E-A624-837E04DC8415.jpeg

Benim ürünümde Hong Kong'tan geliyor. Şu an Fransa'da. Sanırsam Türkiye tarafına aktaracaklar. Hangi şehirde oturuyordunuz? Ürün Türkiye'ye girmeden mi kayboldu? Ayrıca Corsair'a derhal mesaj atın bence gelen mailler ile. Sizi mağdur edeceğini düşünmüyorum. Ben de HS35 için açmıştım RMA.

DHL çalışıyor fakat FedEx çalışmıyor maalesef. Bende DHL aracılığıyla HS35 kulaklığı Corsair'e ilettim. 1.5 gün sürdü yaklaşık. Sonraki günlerde Hong Kong'dan yeni ürün yolladılar. Ürünün Türkiye'ye gelmesi yaklaşık 3 gün sürdü. Sonrasında 16 gün boyunca ürün oturduğum şehre gelmek üzere yolda dediler. Her gün ısrarla aradım fakat değişen bir şey olmadı. Ve maalesef dün kargoyu kaybettiklerini kabullenip tazmin süreci başlattılar. Taşıma ve ürün ücretini 3 ay içerisinde Corsair'e iade edeceklermiş. Umarım Corsair yeni ürünü kısa bir sürede gönderir ve FedEx'i techi etmez tekrar.
FedEx gerçekten facia, DHL ile 2 günde Hollanda'ya giden kulaklığın yerine Hong Kong'dan gönderdikleri kulaklık kaç gündür bilmem ne adasında takılı kaldı. Benimkinin de kaybolmuş olmasından korkuyorum, öyle ise mağdur edildiğim için HS70 wireless falan göndermeleri lâzım :)

FedEx gerçekten facia, DHL ile 2 günde Hollanda'ya giden kulaklığın yerine Hong Kong'dan gönderdikleri kulaklık kaç gündür bilmem ne adasında takılı kaldı. Benimkinin de kaybolmuş olmasından korkuyorum, öyle ise mağdur edildiğim için HS70 wireless falan göndermeleri lâzım :)
Takılı kalan yer Lantau Island mı hocam? Benimki de yaklaşık 3 gün bekledikten sonra başka yere geçebildi. Vallahi beni de mağdur ederlerse bir HS70 verirler artık 😁
FedEx’in bir avantajı, sanırsam gümrük tarafında DHL kadar sorun çıkarmıyorlarmış. DHL ile alâkalı çok fazla şikayet var bu konuda.

Eki Görüntüle 869451

Benim ürünümde Hong Kong'tan geliyor. Şu an Fransa'da. Sanırsam Türkiye tarafına aktaracaklar. Hangi şehirde oturuyordunuz? Ürün Türkiye'ye girmeden mi kayboldu? Ayrıca Corsair'a derhal mesaj atın bence gelen mailler ile. Sizi mağdur edeceğini düşünmüyorum. Ben de HS35 için açmıştım RMA.

Erzurum'a gelecekti benim ürünüm. Türkiye'ye ayın 20'sinde geldi. Sistemden kontrol ettiğimde hiçbir değişiklik yoktu fakat telefonla aradığımda yolda diyorlardı. Üstünden 1 hafta geçti ve ben şüphelenip aradım. Nasıl bir kargo İstanbul Erzurum arası 1 haftada gelemez diye sordum. Aras Kargo'ya verdiklerini söylediler onlar getirecekmiş. Fakat ortada bir takip numarası yoktu. Israrla günde 2 3 defa arayıp bilgi istedim ve depoda araştırma yapmaya başladılar. Çünkü kargo aras kargoda da değilmiş. Bir süre ısrarla arayıp rahatsız ettim ve sonunda mail ile benden ürünün görselini rengini adedini istediler aramak için. Sonrasında bulamadıklarını mail ile ilettiler. Özür dileyip tazmin sürecini başlattıklarını belirttiler. Corsair'e yazmıştım ve bu sabah dönüş aldım. Yeni kulaklığın gönderimini onaylamışlar. Kargoya vereceklermiş tekrar FedEx ile. Umarım tekrar sıkıntı yaşamam. Gönül isterdi ki mağdur olduğum için HS70 göndersinler. Fakat mağduriyetimin sebebi Corsair değil kargo. Hızlı destekleriyle yeterince memnun ettiler zaten beni. Ben HS35'e de razıyım. :D

Takılı kalan yer Lantau Island mı hocam? Benimki de yaklaşık 3 gün bekledikten sonra başka yere geçebildi. Vallahi beni de mağdur ederlerse bir HS70 verirler artık 😁
FedEx’in bir avantajı, sanırsam gümrük tarafında DHL kadar sorun çıkarmıyorlarmış. DHL ile alâkalı çok fazla şikayet var bu konuda.
Şimdi baktım da Lantau Island'dan başka yere geçmiş. HS35'in fiyatından çok kargo parası ödedi Corsair, keşke direkt olarak başka model gönderseydi 😆

Erzurum'a gelecekti benim ürünüm. Türkiye'ye ayın 20'sinde geldi. Sistemden kontrol ettiğimde hiçbir değişiklik yoktu fakat telefonla aradığımda yolda diyorlardı. Üstünden 1 hafta geçti ve ben şüphelenip aradım. Nasıl bir kargo İstanbul Erzurum arası 1 haftada gelemez diye sordum. Aras Kargo'ya verdiklerini söylediler onlar getirecekmiş. Fakat ortada bir takip numarası yoktu. Israrla günde 2 3 defa arayıp bilgi istedim ve depoda araştırma yapmaya başladılar. Çünkü kargo aras kargoda da değilmiş. Bir süre ısrarla arayıp rahatsız ettim ve sonunda mail ile benden ürünün görselini rengini adedini istediler aramak için. Sonrasında bulamadıklarını mail ile ilettiler. Özür dileyip tazmin sürecini başlattıklarını belirttiler. Corsair'e yazmıştım ve bu sabah dönüş aldım. Yeni kulaklığın gönderimini onaylamışlar. Kargoya vereceklermiş tekrar FedEx ile. Umarım tekrar sıkıntı yaşamam. Gönül isterdi ki mağdur olduğum için HS70 göndersinler. Fakat mağduriyetimin sebebi Corsair değil kargo. Hızlı destekleriyle yeterince memnun ettiler zaten beni. Ben HS35'e de razıyım. :D
Corsair Destek'in suçu yok zaten, FedEx biraz sıkıntılı onu öğrendik. Neyse, sorunsuz bir şekilde elinize gelmesi dileğiyle.

Erzurum'a gelecekti benim ürünüm. Türkiye'ye ayın 20'sinde geldi. Sistemden kontrol ettiğimde hiçbir değişiklik yoktu fakat telefonla aradığımda yolda diyorlardı. Üstünden 1 hafta geçti ve ben şüphelenip aradım. Nasıl bir kargo İstanbul Erzurum arası 1 haftada gelemez diye sordum. Aras Kargo'ya verdiklerini söylediler onlar getirecekmiş. Fakat ortada bir takip numarası yoktu. Israrla günde 2 3 defa arayıp bilgi istedim ve depoda araştırma yapmaya başladılar. Çünkü kargo aras kargoda da değilmiş. Bir süre ısrarla arayıp rahatsız ettim ve sonunda mail ile benden ürünün görselini rengini adedini istediler aramak için. Sonrasında bulamadıklarını mail ile ilettiler. Özür dileyip tazmin sürecini başlattıklarını belirttiler. Corsair'e yazmıştım ve bu sabah dönüş aldım. Yeni kulaklığın gönderimini onaylamışlar. Kargoya verecekler miş tekrar FedEx ile. Umarım tekrar sıkıntı yaşamam. Gönül isterdi ki mağdur olduğum için HS70 göndersinler. Fakat mağduriyetimin sebebi Corsair değil kargo. Hızlı destekleriyle yeterince memnun ettiler zaten beni. Ben HS35'e de razıyım. :D

Corsair'in müşteriye verdiği değeri bazı devletler vatandaşına vermiyor yemin ediyorum. En yakın zamanda ekran kartı modelleri çıkartması dileğiyle.

Şimdi baktım da lantau ısland'dan başka yere geçmiş. HS35'in fiyatından çok kargo parası ödedi Corsair, keşke direkt olarak başka model gönderseydi 😆

Corsair Destek'in suçu yok zaten, FedEx biraz sıkıntılı onu öğrendik. Neyse, sorunsuz bir şekilde elinize gelmesi dileğiyle.

Yeni gelen ürünler, refurbished ürün olarak geliyormuş sanırsam. 3 aylık Corsair garantili bir şekilde.

Corsair'in müşteriye verdiği değeri bazı devletler vatandaşına vermiyor yemin ediyorum. En yakın zamanda ekran kartı modelleri çıkartması dileğiyle.

Yeni gelen ürünler, refurbished ürün olarak geliyormuş sanırsam. 3 aylık Corsair garantili bir şekilde.
3 ay olduğunu zannetmiyorum, ondan önce Türkiye'deki servise göndermiştim ve sorunumu 2. seferde çözmelerine rağmen garanti kitapçığını almışlardı. Hollanda'ya ise ürünü garanti kitapçığı olmadan göndermiştim, fark etmemişler ya da umursamamışlar herhalde.

3 ay olduğunu zannetmiyorum, ondan önce Türkiye'deki servise göndermiştim ve sorunumu 2. seferde çözmelerine rağmen garanti kitapçığını almışlardı. Hollanda'ya ise ürünü garanti kitapçığı olmadan göndermiştim, fark etmemişler ya da umursamamışlar herhalde.
Reddit ve DH’de bir çok kişiye ürünler bu şekilde gelmiş. Umarım bize bu şekilde gönderilmez. Aslında çok da önemli bir durum değil yenilenmiş ürün. Apple dahi yenilenmiş olarak veriyor cihazları garantiden. Önemli olan verilen malın arkasında durma dürüstlüğü.
A47470F4-6B8B-40D0-AC87-15AD7E4A4C1D.jpeg

Reddit ve DH’de bir çok kişiye ürünler bu şekilde gelmiş. Umarım bize bu şekilde gönderilmez. Aslında çok da önemli bir durum değil yenilenmiş ürün. Apple dahi yenilenmiş olarak veriyor cihazları garantiden. Önemli olan verilen malın arkasında durma dürüstlüğü.
Eki Görüntüle 869869
Donanım Arşivi'nde birine şöyle göndermişler, üzerinde 1 yıl yazıyor sanırım:

1612713330093.png

Donanım Arşivi'nde birine şöyle göndermişler, üzerinde 1 yıl yazıyor sanırım:

Eki Görüntüle 869875
Evet, garip bir şekilde bazı paketlerde 3 ay, bazı paketlerde ise 1 yıl yazıyor.

Geri
Yukarı