Corsair RMA paketi nasıl hazırlanır?

Evet, garip bir şekilde bazı paketlerde 3 ay, bazı paketlerde ise 1 yıl yazıyor.

Corsair sitesinde şöyle bir yazıya denk geldim,
Corsair certified refurbished products purchased as a standalone product have a 90-day, replacement-only warranty. Certified refurbished products given as a warranty replacement either have a warranty period equal to the remaining time on the original purchase’s warranty or 90 days, whichever is higher.

Yanlış anlamadıysam eğer yenilenmiş garantimiz 90 gün. Eğer faturamıza göre geçerli garantimiz 90 günden fazla ise o geçerli. Benim ürünü alalı 1 yıl olmamıştı henüz. Aldığım tarihten itibaren 2 yıl garantisi geçerli olacaktır.

Ek olarak Corsair'in garanti süresini dikkate alacağını sanmıyorum. Birçok ürünü yenilerken arızalı ürün ve faturayı talep etmemişler bile. Tabi ürünün seri numarasından garanti kapsamını satın alınma tarihini görebiliyorlarsa bilemiycem.

Corsair sitesinde şöyle bir yazıya denk geldim,
Corsair certified refurbished products purchased as a standalone product have a 90-day, replacement-only warranty. Certified refurbished products given as a warranty replacement either have a warranty period equal to the remaining time on the original purchase’s warranty or 90 days, whichever is higher.

Yanlış anlamadıysam eğer yenilenmiş garantimiz 90 gün. Eğer faturamıza göre geçerli garantimiz 90 günden fazla ise o geçerli. Benim ürünü alalı 1 yıl olmamıştı henüz. Aldığım tarihten itibaren 2 yıl garantisi geçerli olacaktır.

Ek olarak Corsair'in garanti süresini dikkate alacağını sanmıyorum. Birçok ürünü yenilerken arızalı ürün ve faturayı talep etmemişler bile. Tabi ürünün seri numarasından garanti kapsamını satın alınma tarihini görebiliyorlarsa bilemiycem.
Büyük ihtimal ürünlerin kendi depolarından çıkma günlerini baz alıyorlar. 1 yıla yakınsa 1 yıl, 1-5-2 yıla yakınsa 3 ay veriyorlardır. Ancak dediğimiz gibi bence çok önemli bir detay değil. Ürününün arkasında durduğu sürece sıkıntı yok. Bir de şu kargomuzu fedEx sağ salim sıkıntısız bir şekilde getirsin de rahatlayalım hepimiz 😁

Yeni ürün FedEx'e iletilmiş. 16 Şubat tahmini teslimat diyor fakat o gün evde olmayacağım. Türkiye'ye geldiğinde olurda kaybetmezlerse Erzurum'da dağıtıma çıkarmamalarını söyleyeceğim :D. Sizin kargodan bir haber var mı Türkiye'ye giriş yaptı mı?

Yeni ürün FedEx'e iletilmiş. 16 şubat tahmini teslimat diyor fakat o gün evde olmayacağım. Türkiye'ye geldiğinde olurda kaybetmezlerse Erzurum'da dağıtıma çıkarmamalarını söyleyeceğim :D. Sizin kargodan bir haber var mı Türkiye'ye giriş yaptı mı?

Dünden beri Fransa'da duruyor. Umarım bu gece yola çıkıp sabah burada olur. Bir de bu gümrüğe belge falan yollamam lazım olursa geçmiş olsun ayın 10'una kalır bu iş. O gün de ben evde yokum 😁
76D56FAE-8783-4981-B741-C95A5BA69787.jpeg

Dünden beri Fransa'da duruyor. Umarım bu gece yola çıkıp sabah burada olur. Bir de bu gümrüğe belge falan yollamam lazım olursa geçmiş olsun ayın 10'una kalır bu iş. O gün de ben evde yokum 😁Eki Görüntüle 870576
Gümrükte sıkıntı çıkacağını sanmıyorum. Önceki ürünüm gümrükte problem yaşamamıştı. Ben FedEx kargoyu kaybetti diye memleketime döndüm 2 3 hafta daha Erzurum'a gitmeyeceğim. Arayıp durumu izah ederim Erzurum şubesinde beklesin kargo ben gelince dağıtıma çıkarsınlar.
Dünden beri Fransa'da duruyor. Umarım bu gece yola çıkıp sabah burada olur. Bir de bu gümrüğe belge falan yollamam lazım olursa geçmiş olsun ayın 10'una kalır bu iş. O gün de ben evde yokum 😁Eki Görüntüle 870576
Kargonuzu alabildiniz mi hocam?

Son düzenleme:
Mübarek FedEx evimi bulamamış, normalde dün gelecekti. Corsair kargoyu hazırlarken sıkıntı çıkmasın diye örneğin "Kuğulu Park"ı "Kugulu Park" olarak yazmıştım, yanlış adres deyip bekletiyorlar. Dün ticket açtım adresi değiştirir misiniz diye, kabul edilmiş bugün tekrar dağıtıma çıkacak.

Mübarek FedEx evimi bulamamış, normalde dün gelecekti. Corsair kargoyu hazırlarken sıkıntı çıkmasın diye örneğin "Kuğulu Park"ı "Kugulu Park" olarak yazmıştım, yanlış adres deyip bekletiyorlar. Dün ticket açtım adresi değiştirir misiniz diye, kabul edilmiş bugün tekrar dağıtıma çıkacak.
Maalesef banada aynısını yaptılar dün. Ben de 30 dk yol gidip şubeden aldım. Uğraşacak halim kalmadı insanlarla.

Geri
Yukarı