Çözüldü Corsair Spec Delta RGB ve Gigabyte B450M anakart bağlantısı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Sociologist

Kilopat
Makaleler
13
Daha fazla  
Merhaba,

Corsair Spec Delta RGB model kasa ve Gigabyte B450M S2H model anakarta sahibim.

Kasayla birlikte gelen kontrolcünün bir ucunda SATA güç girişi var diğer ucunda ise kontrolcü için çoklayıcı veya fana bağlanmak üzere bir "çıkış" portu. Buraya kadar bir problem yok.

f212deb2f194705a5327ccab13f21095.jpg

Ben anakarta bağlamak üzere fan çoklayıcı kabloyu kontrolcüden söktüm ve anakarttaki ilgili LED başlıklı porta taktım fakat fanlara herhangi bir güç gitmiyor RGB ışıkları için. Kontrolcü de kasa içinde olduğundan dolayı çok işime yaramıyor. Burada yanlış yaptığım ne var? Hem anakarta bağlayıp hem de SATA güç girişini nasıl ayarlayacağım?

İlgili sorunu çözdüm. Benzeri bir problemi yaşayan varsa, RGB güç kablolarının çoklayıcısını kontrol etsin. Bana gelen kasada tüm kablolar ters takılmıştı, hepsini düzelttim. Fakat anakartımız RGB desteği hoşuma gitmedi diye kontrolcüye bağladım. Kontrolcüden de kapattım şimdilik.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı