Corsair Spec Delta RGB yüksek fan sesi

Gaplaan

Yoctopat
Daha fazla  
Bilgisayarı bu hafta İtopya'dan hazır sistem aldım ve kasadan aşırı bir fan sesi geliyor ve rahatsız oluyorum. Başımı ağrıtıyor o derece, yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.

Sistemin özelllikleri;
İşlemci: R5 3500X.
Anakart: MSI B450M A Pro Max.
Ekran kartı: MSI 1660 Ti Armor.
Kasa; Corsair Spec Delta RGB.

Bilgisayarı bu hafta İtopya'dan hazır sistem aldım ve kasadan aşırı bir fan sesi geliyor ve rahatsız oluyorum. Başımı ağrıtıyor o derece, yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.

Sistemin özelllikleri;
İşlemci: R5 3500X.
Anakart: MSI B450M A Pro Max.
Ekran kartı: MSI 1660 Ti Armor.
Kasa; Corsair Spec Delta RGB.

Aynı kasa ben de var hiçbir ayar yapmadım ancak k kadar gürültü problemi yok video atarsan normal mi söylerim?

Biraz sakin olursanız ufak tefek ayarlamalar ile sessiz çalışırlar. Belirttiğim ayarı aktif ettikten sonra Dragon Center'dan fan sekmesini gösterir misiniz? Fanlarınız için bu havalarda 800 RPM yetecekken 1200 RPM'lik çalışma girdisi var. Sesin kaynaği bu.
Biraz sakin olursanız ufak tefek ayarlamalar ile sessiz çalışırlar. Belirttiğim ayarı aktif ettikten sonra Dragon Center'dan fan sekmesini gösterir misiniz? Fanlarınız için bu havalarda 800 RPM yetecekken 1200 RPM'lik çalışma girdisi var. Sesin kaynaği bu.

Dosya Ekleri

• resim_2021-11-20_143647.png
    resim_2021-11-20_143647.png
    92,9 KB · Görüntüleme: 27
Son düzenleme:
Bu imkansız. Video paylaşın buraya, sesin kaynağını görelim. CPU fan sesinden mi rahatsızsınız acaba? Aynı ayarı ona da yapabilirsiniz. Sıcaklığınız kontrol etmeniz şartıyla.

Eminim ses ön fanlardan geliyor ön fanlarım kablosunu çıkardığımda net bir şekilde gürültü ortadan kalkıyor.

Eminim ses ön fanlardan geliyor ön fanlarım kablosunu çıkardığımda net bir şekilde gürültü ortadan kalkıyor.
Bu fanlara belirttiğim şekilde ayar yaptığınızda değişiklik olmalı. Aynı programı, Corsair fanlarla belirttiğim şekilde kullanıyorum. BIOS - Hardware Monitor üzerinde bu fanların durumu hakkında görsel paylaşır mısınız? PWM ve Smart Fan seçili mi diye emin olayım.

Bu fanlara belirttiğim şekilde ayar yaptığınızda değişiklik olmalı. Aynı programı, Corsair fanlarla belirttiğim şekilde kullanıyorum. BIOS - Hardware Monitor üzerinde bu fanların durumu hakkında görsel paylaşır mısınız? PWM ve Smart Fan seçili mi diye emin olayım.

Dosya Ekleri

• IMG_20211120_150834.jpg
    IMG_20211120_150834.jpg
    148 KB · Görüntüleme: 26
  • IMG_20211120_150859.jpg
    IMG_20211120_150859.jpg
    170,8 KB · Görüntüleme: 29

Yeni konular

Geri
Yukarı