Corsair Spec Delta fan sesi

Saykoraz

Picopat
DSC_0043.JPG

Arkadaşlar, başlıkta da belirttiğim gibi bu kasayı kullanıyorum. Kasanın içinde kontrolcü var, buradan Speed'e basarak fanları en düşük ve en yüksekte test etmeme rağmen seste bir değişiklik olmadı gibi. Nasıl anlatsam, hafif gürültülü çalışıyor. Sebebi ne olabilir sizce? Ryzen 3600 stok soğutucu kullanıyorum. Bir de acaba o ses yapıyor olabilir mi? Kasam masamın üstünde ve çok yakın. Bu ses doğal mı? Kullanan arkadaşlar deneyimlerini aktarırsa çok mutlu olurum.

Ben de aynı kasayı almayı düşünüyorum. Kasadan memnun musunuz acaba?
Memnunum ben
RGB kontrolcüsünün üstündeki Speed tuşundan bahsediyorsan o fanların hızını değil, LED'leri tek renk değil de modlu RGB şeklinde kullanırsan modun geçiş hızını artırıyor. Fan hızı ile alakalı değil.

Fanların hızını nasıl ayarlayabilirim peki? MSI B450M-A PRO Max anakart kullanıyorum.
Memnunum ben.

Fanların hızını nasıl ayarlayabilirim peki? MSI B450M-A PRO Max anakart kullanıyorum.

Bazıları yanlış anlamış arkadaşlar rahatsız edecek bir ses değil bu arada klasik bilgisayar kasası ufak biraz fan sesi var bunun 0 desibel olmayacağını bende biliyorum sadece biraz daha düşürmeyi düşünmüştüm.
Bence önce sesin hangi fandan geldiğini kesinleştirmeye çalışın. Kasa fanları mı? İşlemci fanı mı? Çozüme daha kolay ulaşırsınız.

%80 kasanın ön fanlarından geliyor gibi bunların hızını düşürebilme şansım var mı deneyip test edersem kafamda ki soru işaretleri çözülecek.

Son düzenleme:
Memnunum ben

Bazıları yanlış anlamış arkadaşlar rahatsız edecek bir ses değil bu arada klasik bilgisayar kasası ufak biraz fan sesi var bunun 0 desibel olmayacağını bende biliyorum sadece biraz daha düşürmeyi düşünmüştüm.

%80 kasanın ön fanlarından geliyor gibi bunların hızını düşürebilme şansım var mı deneyip test edersem kafamda ki soru işaretleri çözülecek.
Yorma kendini kardeşim boşuna ben de aldım bu kasadan. Eski kasam sesli diye bunu aldım bu eskisinden beter çıktı. Şanş işi sorunsuz kullananlar da var biliyorum fakat ön rgb fanlar berbat bende. 800 rpmde bile 1600 rpmlik amd stok fanın çıkardığı sesin iki katını çıkarıyor. Kpssye çalışıyorum 10 gün kaldı sınavdan sonra servise gönderip değişim isteyeceğim. Sanırım bir ara talep artınca yetiştirmek için üretim standartı düşmüş olabilir.

Yorma kendini kardeşim boşuna ben de aldım bu kasadan. Eski kasam sesli diye bunu aldım bu eskisinden beter çıktı. Şanş işi sorunsuz kullananlar da var biliyorum fakat ön RGB fanlar berbat bende. 800 RPM'de bile 1600 RPM'lik AMD stok fanın çıkardığı sesin iki katını çıkarıyor. KPSS'ye çalışıyorum 10 gün kaldı sınavdan sonra servise gönderip değişim isteyeceğim. Sanırım bir ara talep artınca yetiştirmek için üretim standartı düşmüş olabilir.

Dostum kasadan son derece memnunum ben takıntılı olduğum için çok üstüne düştüm ama kafaya takılacak bir şey değil düzgün bir headsetin varsa duymazsın bile ben kulaklık olmadığı için biraz rahatsızlık çekiyorum şu anlık kasayla aramda 3-4 cm var ona rağmen öyle ahım şahım rahatsızlık vermiyor benim amacım boştayken internette vs takılırken kapatmak istiyordum fakat anakartım desteklemiyor büyük ihtimalle o yüzden gidip fan çoklaycı falanla uğraşmak boş iş geldi böyle kullanmaya karar verdim.

Yorma kendini kardeşim boşuna ben de aldım bu kasadan. Eski kasam sesli diye bunu aldım bu eskisinden beter çıktı. Şanş işi sorunsuz kullananlar da var biliyorum fakat ön rgb fanlar berbat bende. 800 rpmde bile 1600 rpmlik amd stok fanın çıkardığı sesin iki katını çıkarıyor. Kpssye çalışıyorum 10 gün kaldı sınavdan sonra servise gönderip değişim isteyeceğim. Sanırım bir ara talep artınca yetiştirmek için üretim standartı düşmüş olabilir.
Zaten mağazaya gidip yakından bakıcam ama daha sonradan olursa ne yapacağımı bilmiyorum

Yeni konular

Geri
Yukarı