Corsair Spec Delta vs Cooler Master Masterbox TD500

@mandastik

Gaming.Gen.TR'da daha iyi bir sistem var ve daha ucuz. Bir de harici alacağınız SilverStone PF240 ile cebinizde 1000 TL gibi bir miktar kalacaktır.

@mandastik

Gaming.Gen.TR'da daha iyi bir sistem var ve daha ucuz. Bir de harici alacağınız SilverStone PF240 ile cebinizde 1000 TL gibi bir miktar kalacaktır.

Ekran kartı 3 fanlı diye QP ilgimi çekmişti. Bir de gittigidiyor tarzı siterlerden çok çekiniyorum. Ekran kartları arasındaki fark nedir acaba ?

@mandastik

RTX 3060 ısınan bir kart değil. Zaten tek fanlı versiyonları bile çıktı. Burada 3 fanlı almanın fiyat arttırmak dışında hiçbir esprisi yok. Gittigidiyor sunma sebebim ise ürünü sipariş edip size geldikten sonra 3 günlük bir onay süreciniz oluyor. Yoksa Teknobiyotik'in sitesinden de alabilirsiniz.

@mandastik

RTX 3060 ısınan bir kart değil. Zaten tek fanlı versiyonları bile çıktı. Burada 3 fanlı almanın fiyat arttırmak dışında hiçbir esprisi yok. Gittigidiyor sunma sebebim ise ürünü sipariş edip size geldikten sonra 3 günlük bir onay süreciniz oluyor. Yoksa Teknobiyotik'in sitesinden de alabilirsiniz.
Diğer sistemlerden birini kesin almayı düşünmüştüm şimdi kafam karıştı :) Müsaitseniz DM atabilir miyim ?

Soğutucu kendim takabilir miyim ondan korktum şu an. Dediğinizde çok haklısınız. Gaming.gen hakkında kötü yorumlar da okumuştum ondan da tedirgin olmuştum. Montaj ve müşteri hizmeti bakımından sorun yaşamam diyorsanız ultima sistemini alayım o zaman değil mi ?
@mandastik

Buradan yazabilirsiniz. Her zaman aktif olmayabiliyorum.

Yorumumdaki amaç fazla para vermeyin diyedir. QP sistemin fiyatına ek sundukları daha iyi olsa "alın" derdim zaten.
Ultima için anakart gelecekte özellik olarak yetersiz kalabilir denmişti o yüzden elemiştim aslında. Düşünceleriniz nedir bu konu hakkında ?

@Uchiha Shisui Katılıyorum size. Sıvı soğutma montajı herkese göre değil açıkçası. En kötü ihtimalle Sinerji'den Fuma 2 alır arkadaş. Canavar gibi soğutucu. 5600X'ye fazlasıyla yeter. Bu sayede 1500TL para arttırmış olur. Arttırdığı paraya ben açıkçası anakartı değiştirmesini öneririm. B550 Tomahawk alırsa O.C tarafında daha dengeli bir sistem elde etmiş olur.

@mandastik

Onu görmedim. İkisi de AM4 anakart. B550 son çıkan seridir ama burada Prime yani giriş seviyesi tercih edilmiş. R5 5600X için yeterli. QP sistemdeki anakart bir tık daha iyi ama takacağınız işlemciyi de düşündüğümde bir ekstrem fark yaratmaz.

@curiousoftech'in de söyledikleri dikkate alınabilir. Bu da bir yoldur. Yapılabilir. He tercih edilmezse dahi her türlü Gaming.Gen.TR sistemi avantajlı.

Yeni konular

Geri
Yukarı