Corsair Spec Delta'nın içindeki PSU iyi midir?

Wetttt

Kilopat
İyi forumlar, aşağıdaki kasayı almayı düşünüyorum ancak içindeki PSU biraz kafamı kurcalıyor. PSU'nun sistemdeki önemini biliyorum, bu yüzden sormak istediğim birkaç soru var. Kasanın içindeki PSU'nun markası var mı yoksa kasa için özel yapılmış bir PSU mu? 5600X ve 3060 ile kullanacağım sorun olur mu? Özetle kaliteli bir PSU mu?

Corsair VS builder serisi güç kaynakları var bunlarda. VS550 veya VS650 modelleri oluyor. Sistemin güvenliği açısından yeterlidir. Kronik sorunları (fanın traktör sesi gibi tıkırtı yapması, coil whining) sebebiyle 2018'de revizyondan geçti. Eski (2014) modeller turuncu etiketli, revizyonlu olanlar gri etiketlidir. Hali hazırda tam olarak sizin linkini attığınız kasayı kullanıyorum. PSU 2018 model olmasına rağmen ara sıra tıkırtı sesi çıkarıyor. Forumda yine VS550 ve VS650 kullanan diğer üyelerden bazıları aynı geri dönüşü yapmış. Bu tıkırtı sesi çok şiddetli değil ve sistem yük altında değilken ortaya çıkıyor. Sisteme zarara vermesi gibi birşey söz konusu değil. Coil whining hiç olmadı. 1 yılda 100 defa (20 kadarı aynı günde olmak üzere) elektrik kesintisine maruz kalmıştı. Şu ana kadar sorun çıkmadı.

Fena bir PSU değil sorun olmaz. Ama tek tek almaya gelince rakipleri fiyatlarına göre çok daha iyi.

Öneriniz ne olur peki hocam.
Alternatif olarak bu nasıldır?
@BerkayZ87

Son düzenleme:
Öneriniz ne olur peki hocam.
Alternatif olarak bu nasıldır?
@BerkayZ87
Bütçe nedir?

1.000 kasa ve PSU ufak bir miktar daha çıkılabilir.
Eğer stokta olan illerde yaşıyorsan elden alabilirsin şu kasayı Vatan'dan.

PSU olarak da şuna bakabilirsin.

Eğer stokta olan illerde yaşıyorsan elden alabilirsin şu kasayı Vatan'dan.

PSU olarak da şuna bakabilirsin.

Bu kasa bayağı moda hocam biliyorum. Ancak benim göz zevkime pek uymuyor 1 kere topluyoruz şurda bu yüzden düşünmüyorum. 2. attığım Cooler Master kasanın içerisindeki PSU nasıldır bilginiz var mı yeni konu açmayı düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı