Corsair Vengeance 16 GB (2x8) 3600MHz Test Sonuçları

Takeshi Kovacs

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Adana
Merhabalar. Corsair Vengeance 16 GB (2x8) 3600MHz adlı belleğe sahibim. AIDA 64 testinde bu sonuçları alıyorum.
İşlemcim 5600X,4.2GHz'de çalışıyor.
Anakartım ASUS TUF Gaming B-550 Plus.

Test yorumlarınız neler?
@BerkayZ87

1630350362937.png

Son düzenleme:
Ürüne göre mi kötü? Öyle ise ne yapmalıyım düzetlmek için?
Hem genel olarak kötü hemde ürüne göre kötü. Bunu düzeltmek için ram frekansını 3733 seviyesine çekip alt gecikmeleri biraz düşürmeyi deneyebilirsiniz ama buna ben yardım edemem çünkü öyle bir vaktim yok şuanda. Bu arada tekrar söylüyorum o 5600X’i 4.2 GHz’ye sabitlemeyin.

Hem genel olarak kötü hemde ürüne göre kötü. Bunu düzeltmek için ram frekansını 3733 seviyesine çekip alt gecikmeleri biraz düşürmeyi deneyebilirsiniz ama buna ben yardım edemem çünkü öyle bir vaktim yok şuanda. Bu arada tekrar söylüyorum o 5600X’i 4.2 GHz’ye sabitlemeyin.
Performans olarak tatmin edici bulduğum için o değere sabitledim. Neden yükseltmem gerekiyor?

Performans olarak tatmin edici bulduğum için o değere sabitledim. Neden yükseltmem gerekiyor?
İşlemci çünkü stok halde kendini otomatik 4.65 GHz’ye çıkarıyor ve siz gidip onu 4.2’ye sabitliyorsunuz. Anlamsız bir hareket kısacası. Illa sabitleyecekseniz de 4.5 veya 4.6 Ghz’ye sabitleyin 4.2 aşırı düşük.

İşlemci çünkü stok halde kendini otomatik 4.65 GHz’ye çıkarıyor ve siz gidip onu 4.2’ye sabitliyorsunuz. Anlamsız bir hareket kısacası. Illa sabitleyecekseniz de 4.5 veya 4.6 Ghz’ye sabitleyin 4.2 aşırı düşük.
4.65 Hıza ulaşması için voltajını arttırmam gerekiyor. Bu durumda da işlemci sıcaklığı, bana göre aradaki performans farkına değmeyecek şekilde yükseliyor. Bu yüzden böyle kullanıyorum. Stok fanım var.

4.65 Hıza ulaşması için voltajını arttırmam gerekiyor.
Sizin voltajı arttırmanız ve düşürmeniz gerekmiyor her şeyi otomatik bırakınca voltaj otomatik ayarlanıyor zaten. Her şeyi otomatik bırakınca 85 derecenin üstüne çıkmıyorsa bırakın öyle kalsın 4.2 bayağı düşük bir frekans.

Geri
Yukarı