Corsair Vengeance 2400 MHz RAM'i OC yapma

Ryzen sistemde tek kanal RAM'e OC yapmaktansa çift kanala çıkarıp öyle OC yapman çok daha iyi olacaktır. Bu haliyle pek bir esprisi olacağını zannetmiyorum.

Şu videoyu adım adım izle, frekansların olduğu yerden (Ai Tweaker - D.O.C.P) 2800Mhz'e kadar voltaj yükseltmeden çıkabilirsin. 3000Mhz ve üzeri istiyorsan DRAM Voltage yazan yeri 1.35v yapman gerekecek.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Şu da Technopat videosu alternatif olarak;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Ryzen sistemde tek kanal RAM'e OC yapmaktansa çift kanala çıkarman çok daha iyi olacaktır. Bu haliyle pek bir esprisi olacağını zannetmiyorum.

Şu videoyu adım adım izle, frekansların olduğu yerden (AI tweaker - D.O.C.P) 2800MHz'e kadar voltaj yükseltmeden çıkabilirsin. 3000MHz ve üzeri istiyorsan DRAM voltage yazan yeri 1.35 yapman gerekecek.

Şu da Technopat videosu alternatif olarak;

Çok teşekkür ediyorum. 2. RAM'i almayı düşünüyorum. Buna OC yaptıktan sonra alacağım RAM bunun aynısı mı olmalı? Nasıl yapabilirim acaba?

Çok teşekkür ediyorum. 2. RAM'i almayı düşünüyorum. Buna OC yaptıktan sonra alacağım RAM bunun aynısı mı olmalı? Nasıl yapabilirim acaba?

Aynısı olursa daha iyi olur. Ama atıyorum Corsair Vengeance 3000Mhz alırsan bile ikisini birden 3000Mhz'de çalışma şansın var (biri OC'lu, diğeri OC'suz çalışacak doğal olarak).

Kullandığın RAM'e sahiptim ve 3200Mhz RAM'lerle beraber bu frekansta sorunsuz kullandım. İstersen elindekini satıp kit şeklinde 2x8 GB RAM alabilirsin veya aynısından alıp aynı şekilde OC yaparak (2800-3000Mhz idealdir) kullanabilirsin.

Aynısı olursa daha iyi olur. Ama atıyorum Corsair Vengeance 3000MHz alırsan bile ikisini birden 3000MHz'de çalışma şansın var (biri OC'lu, diğeri OC'suz çalışacak doğal olarak).

Kullandığın RAM'e sahiptim ve 3200MHz RAM'lerle beraber bu frekansta sorunsuz kullandım. İstersen elindekini satıp kit şeklinde 2x8 GB RAM alabilirsin veya aynısından alıp aynı şekilde OC yaparak (2800-3000MHz idealdir) kullanabilirsin.

3000MHz alıp elimdekini OC yapıp ikisini aynı değerde kullanabileceksem satın alırım. Diyorsanız ki şansa bırakma diğerini de 2400MHz al ikisini de OC yap. Yaparım zaten anakartım 3200MHz'ye kadar destekliyor. Pek bilgili olmadığım için danışıyorum size. Hangisi daha iyi olacaksa onu yaparım.

3000MHz alıp elimdekini OC yapıp ikisini aynı değerde kullanabileceksem satın alırım. Diyorsanız ki şansa bırakma diğerini de 2400MHz al ikisini de OC yap. Yaparım zaten anakartım 3200MHz'ye kadar destekliyor. Pek bilgili olmadığım için danışıyorum size. Hangisi daha iyi olacaksa onu yaparım.

Ben kullandım, sıfır fiyatlarına bakıyorum 3000Mhz olan daha ucuz. Ama eminim 2400Mhz olanın ikinci eli uygun fiyata bolca vardır. Ben sıfır alırım, elimdeki 2400'ü ileride satarım diyorsam 3000Mhz al derim. İkinci el ucuz olsun, beni idare etsin dersen 2400Mhz bak. 2 adet 2400Mhz'i beraber OC yapmak bana göre bir tık daha idealdir, hem de daha ekonomik olur ikinci el gidersen.

Ben kullandım, sıfır fiyatlarına bakıyorum 3000Mhz olan daha ucuz. Ama eminim 2400Mhz olanın ikinci eli uygun fiyata bolca vardır. Ben sıfır alırım, elimdeki 2400'ü ileride satarım diyorsam 3000Mhz al derim. İkinci el ucuz olsun, beni idare etsin dersen 2400Mhz bak. 2 adet 2400Mhz'i beraber OC yapmak bana göre bir tık daha idealdir, hem de daha ekonomik olur ikinci el gidersen.
3200Mhz de alabilirim. Elimdeki 3200Mhz değerine çıkıp ikisini kullanabileceksem. Anakart en son 3200'ü destekliyor. 3200'e kadar çıkmazsa elimdeki RAM. Yeni alacağım RAM'i 3000Mhz alırım. Nasıl sizce mantıklı mı?

3200Mhz de alabilirim. Elimdeki 3200Mhz değerine çıkıp ikisini kullanabileceksem. Anakart en son 3200'ü destekliyor. 3200'e kadar çıkmazsa elimdeki RAM. Yeni alacağım RAM'i 3000Mhz alırım. Nasıl sizce mantıklı mı?

2400Mhz'den 3200Mhz'e OC yapıp 3-4 ay sorunsuz kullandım ama uzun vadede ne olur bilmiyorum. Biraz yüksek bir artış, elindekini de satıp direkt 2x8 GB 3200Mhz bir kit de alabilirsin uygun fiyatlı.

Örneğin;

2400MHz'den 3200MHz'e OC yapıp 3-4 ay sorunsuz kullandım ama uzun vadede ne olur bilmiyorum. Biraz yüksek bir artış, elindekini de satıp direkt 2x8 GB 3200MHz bir kit de alabilirsin uygun fiyatlı.

Örneğin;

Bu daha mantıklı. Valorant oynarken düşük ayarlar 1280X1024 ayarlarda 120 - 140 FPS alıyorum. İnanılmaz gerçekten. Bu dediğini yapacağım. 2. el sitelerden satmayı denerim. Fiyat peki sizce ne olmalı 2 sene oldu alalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı