Corsair Vengeance LPX 16GB 3000 MHz Z170 Desteği

Bedirhan1432

Hectopat
Sevgili Technopat ailesi, ben bu başlıkta da belirttiğim Corsair Vengeance LPX 16 GB (2x8) 3000 MHz RAM'leri almış bulunmaktayım. Yeni sistem topladım ve tüm aldıklarım kutularında. Yarın montaja geçmeyi düşünüyorum. Yeni sistemim:

İşlemci İ7 6700k. Anakart Msı gaming m5. Ekran kartım Zotac GTX 1070 AMP!edition. Kasam CoolerMaster Mastercase pro5. Harddisk Segate Barracuda 7200RPM(TB). Güç kaynağım EVGA 750w b2. RAM'lerim bahsettiğim model. Şimdi Asıl Soruma gelirsek burada ve yabancı forumlarda bu RAM'ler hakkında okuduğumda bu RAM'lerin skylake platformunda desteklenmediğini x99 platformuna uygun olduğunu ve işlemciye(İ7 6700k) overclok yapıldığında RAM'lerin hızının 2166 ya düştüğü söylenmekte. Veya bu RAM'ler hiç 3000 MHz'de çalışmayıp direk 2166 MHz de çalışmaktaymış. Bunun doğruluğu nedir acaba? Gerçekten var mı böyle bir şey ? Eğer öyleyse yol yakınken iade etmem en iyisi olacak. Şimdiden değerli cevaplarınız için çok teşekkür ederim. İyi sosyaller.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı