Corsair Vengeance LPX XMP açınca bilgisayarın açılmaması

Beccaria38

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Sistem özellikleri:
- İşlemci: Ryzen 5 Pro 4650G.
- Anakart: Gigabyte GA-A520M-S2H
- Corsair CV550 550W 80+ Bronze.
- RAM: Corsair Vengeance LPX 8 GB 3000 MHz CMK8GX4M1D3000C16

Merhaba, RAM(Corsair Vengeance LPX ) bugün geldi. Anakarta takınca 2133 MHz'de sorunsuz bir şekilde çalışıyor fakat BIOS'a girip XMP ayarını 'profile 1' yaptığımda bilgisayar açılma ekranında donuyor. Restart attığımda mavi ekran veriyor. XMP kapatım MHz ayarını manuel olarak 3000 MHz ayarladığımda sıkıntısız çalışıyor ama voltaj değerlerine baktığımda 1.35v yerine 1.2. V tüketiyor. Acaba 3000 MHz de mi çalışıyor eğer 3000 MHz de çalışıyor ise neden daha az voltaj çekiyor. XMP açtığımda neden bu hatalarla karşılaşıyorum?
Not: Anakartın bellek listesinde yer alan RAM ile test yapınca böyle bir sorun yaşamıyorum.

IMG-2758.JPG
(System Memory Multiplier'den Auto seçeneğini 30 ile değiştirdim.)

IMG-2759.JPG
IMG-2760.JPG
IMG-2761.JPG

Sorunlu RAM'ler. XMP açarken sıkıntı çıkarabiliyor. Elimde bir sürü kanıtta var. İsteyen olursa atarız.

Buyurun size kanıt. @nickyokaga yine boş yapmaya başladık değil mi? Umarım bir daha trol yaptığını görmem.

Son düzenleme:
Artı -1 Eksi
BIOS sürümünün güncel olduğundan emin olun ve RAM frekansını 2933 yaparak tekrar deneyin.

BIOS'u güncel.
Sorunlu RAM'ler. XMP açarken sıkıntı çıkarabiliyor. Elimde bir sürü kanıtta var. İsteyen olursa atarız.

Buyurun size kanıt. @nickyokaga yine boş yapmaya başladık değil mi? Umarım bir daha trol yaptığını görmem.

Teşekkür ederim. RAM'leri iade edeceğim.

Sadece meraktan soruyorum 1.35v ile daha yüksek hızlara çıkabiliyor mu?

1.35v ile çalıştıramadım. 1.35v olmadan manuel olarak 3000MHz çalıştırdım ama tam anlamıyla çalışıyor mu bilmiyorum.
@NipponChemiConKYCap
G.Skill Ripjaws V siyah 16 GB(2x8GB) önerir misiniz bu RAM'i?

Geri
Yukarı