Corsair Vengeance RAM MHz sorunu

mustafa doğanay

Hectopat
Tam 1 yıl oldu toplayali. RAM'lerim Corsair vengeance 3000 MHz. Ama gorev yöneticisinde 2133 MHz gözüküyor ayrıca 16 GB ama gorev yöneticisinde 8 GB gözüküyor. Ve ayrıca eskiden yani 3 4 ay önce böyle değildi görev yoneticisinde 3000 MHz ve 16 gbb gözüküyordu şimdi böyle oldu.

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS'tan XMP modunun açık olup olmadığını kontrol edin. 8 GB görme sorunu için de öncelikle kasanızı açıp RAM'leri çıkarıp takın. Sonra durumu kontrol edip bilgi verin.

BIOS'tan XMP modunun açık olup olmadığını kontrol edin. 8 GB görme sorunu için de öncelikle kasanızı açıp RAM'leri çıkarıp takın. Sonra durumu kontrol edip bilgi verin.

Daha önce 2133 idi xmp açtım 3000 oldu MHz. Şimdi yine 2133 xmp açık. Ve ramleri. Çıkarıp taktım. Fark yok. Görev yöneticisinde donanım paylaşımı diyor 8 gb. Sanırım 8 gb kullaniyor 8 gb da paylaşıyor ben öyle okudum internette onu nasıl iptal edicem yada format atsam gecermi
Böyle
Böyle işte

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı