Corsair Vengeance RGB 16GB 3000MHz DDR4 RAM İncelemesi

Merhaba Technopat :) Bugün başka bir inceleme ile beraberiz.

Normalde RAM'leri Eylül'den beri kullanıyorum, ama incelemek bu zamana nasip oldu. :)

Kullandığım 2666 MHz Kingston bellekler için iade kararı çıkınca, yeni bir RAM arayışına girmiştim;

Tabii o zaman bu ürün 650 - 700 TL civarında geziyordu. Ben de WebdenAl sitesinden 650 TL'ye almıştım. İyiki de milletin lafına uyup, '' Yaw kardeşim Intel sistemlerde MHz etki etmiyor'' diyip, düşük MHz'li RAM almamışım.

Hem yüksek MHz'nin meyvesini aldım, hemde RAM'leri ucuza almış oldum Zira şu an şaşırtıcı bir şekilde 1000 TL olmuş;

Neyse, incelemeye dönelim. :D

Ürünün kutusu Corsair sık kullanmaya başladığı ''sarı renkli tema'' ya göre dizayn edilmiş. Üzerinde bilgiler vs. var. Sergilemek için güzel kutu; :)

_MG_0002.jpg

İçinde RAM'ler, plastik bir muhafazada geliyor. Şahsen bana korumasız geldi.

_MG_0005.jpg

RAM'lerimizi çıkarıp yakından bakalım;

RAM'ler mat siyah boyalı ısı yayıcıyla örtülmüş. Çizilmeye müsait ve toz belli ediyor. Üzerinde RGB şerit led ve onun üzerinde ızgara var. Izgarada logo olduğundan, çıkartılıp döndürülebilir şekilde yapılmış. Güzel bir ayrıntı.

_MG_0011.jpg

RGB LED şeridinin üstündeki kısım çıkarılabiliyor.

_MG_0021.jpg

Izgaralar ve logo.

_MG_0016.jpg

Ayrıca ürünün üzerindeki RGB LED'leri, Corsair Link programı ile kontrol ediyorsunuz. Bu programda anlaşılır ve güzel. Ayrıca hem RAM'in hız ve sıcaklık gibi bir çok değeri, ve sistemin değerlerini gösteriyor.

l.PNG

Sonuç olarak başarılı bir ürün. İyiki de 3000 MHz almışım diyorum, zira hem oyunlarda hem de render esnasında farkı hissediliyor.

RAM'leri XMP modu açık bir şekilde 3200 MHz'de stabil olarak kullanıyorum.

Sorularınız varsa, çekinmeden sorabilirsiniz. Umarım iyi bir inceleme olmuştur. :)

_MG_0039.jpg

Dosya Ekleri

• _MG_0039.jpg
    _MG_0039.jpg
    85,5 KB · Görüntüleme: 358
Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı