Corsair Vengeance RGB Pro 2x8 3200 MHz CL16 RAM Gigabyte B450M S2H Anakarta Uyar mı?

Emre Kalaç

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. Dün akşam Ryzen 5 1600 işlemci ve Gigabyte B450M S2H anakart sipariş ettim. Elimde ise Corsair Vengeance RGB Pro 2x8GB(16 GB) 3200MHz RAM var. Sizce bu RAM'ler sipariş ettiğim anakartla uyumlu mudur?

CMW16GX4m2C3200c16 yazıyor ramlarin arkasında. Anakartın destek listesinden baktığımda çok yakın olanlarını gördüm ama tam olarak aynısını göremedim. (Örn; CMK16GX4m2B3200c16)
Sizce uyar mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
İsmi geçen anakartı kullanıyorum. 3200 mhz'de sorunsuz 1 ay oldu herhangi bir mavi ekran hatası falan görmedim. Listede olmaması uyumsuz anlamına gelmiyor. DDR4 ve 3200 mhz olduğuna göre sorun teşkil etmiyor.

Hocam bununla alakalı forumda bir konu vardı ve bir arkadaş "anakartın listesinde o RAM modelinin bulunmaması çalışmayacağı anlamına gelmez, o listeyi anakartla denedikleri ve onayladıkları RAM modellerine göre yapıyorlar" demişti.

Hocam bununla alakalı forumda bir konu vardı ve bir arkadaş "anakartın listesinde o RAM modelinin bulunmaması çalışmayacağı anlamına gelmez, o listeyi anakartla denedikleri ve onayladıkları RAM modellerine göre yapıyorlar" demişti.
Aynen öyle, o listede denilmeye çalışılan şey aslında biz bu RAMler ile test ettik ve onayladık. Bunların dışındakilerde çalışmaz diye bir şey yok, bunlar vaadedilen tüm değerleri ve sonuçları verdi denmeye çalışıyor listede.

Çok teşekkürler arkadaşlar. Gerçekten rahatladım.
Rica ederiz, güle güle kullanın bilgisayarınızı.

Şunu da not düşelim, her DDR4 RAM sorunsuz çalışacak diye bir şey de yok. Bahsettiğiniz Corsair, Gskill, Kingston vb pazarın son kullanıcı kitlesine hitap eden markalarda sorun hiç yaşamadım. Ama örneğin HP, Samsung gibi sunucu RAMleri üreten firmaların ürünlerinde bazen uyumsuzluk sorunu yaşanabiliyor. Ben iş yerinden bir HP-Synix marka rami bilgisayarımda çalıştıramamıştım fakat RAM'de bir sorun yoktu.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı