Corsair Vengeance RGB Pro vs Corsair Vengeance RGB Pro SL vs G.Skill Trident Z RGB

Hayırlı olsun hocam, Vegeance RGB PRO kullanıyorum. En son 3800MHz C16 değerinde bırakmıştım overclock yapmayı ve 1.38V'taydı. Şansına bağlı çipi iyi gelirse bayağı fark ettiriyor. Gecikme değerleri normalde 70-80 civarlarında olurken, 57.5ns değerini de almayı başardım. Çipini test edebilirsin yine de bence. :)

Hayırlı olsun hocam, Vegeance RGB PRO kullanıyorum. En son 3800MHz C16 değerinde bırakmıştım overclock yapmayı ve 1.38V'taydı. Şansına bağlı çipi iyi gelirse bayağı fark ettiriyor. Gecikme değerleri normalde 70-80 civarlarında olurken, 57.5ns değerini de almayı başardım. Çipini test edebilirsin yine de bence. :)
OC ile uğraşmıyorum. 4133'e aldım kullanıyorum. Samsung B-DIE çip.

CL ve voltaj değeri nedir acaba? Malum Türkiye'deki B-DIE çipler pek kaliteli olmuyor. Size gelen nasıl?
CL19 1.40V sanırım.
2.png

Konuyu güncelliyorum Corsair Vengeance RGB Pro sl 3600 MHz CL16 aldım 4x8 32 GB.
İşlemci R5 5600X.
Anakart ROG STRIX B550-E GAMING.

Çipler orijinal Samsung b-die çıktı. Arkadaşımın yardımı ile RAM'leri 4 slot RAM olmasına rağmen stabil ve kolay bir şekilde 3800MHz flck 1900 CL 14-15-8-12-21 1.50v ile çalıştırdık. Daha da ilerisi olabilirdi tabii biz safe bıraktık haberiniz olsun bu RAM'leri Corsair harbi yapmış muazzam olmuş.

Yeni konular

Geri
Yukarı