Çözüldü Corsair Void Elite iCUE Yükleyince Dip Ses Oluşuyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Xenithral

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
CPU: Ryzen 5 5600 4.65GHz PBO
MOBO: ASUS B450M DRAGON
GPU: PALIT RTX 3060
DISPLAY: AOC 25G3ZM 240Hz 0.5Ms AH-VA
Selamlar, Void Elite Surround modelini aldım QP Bilişim'den. Fakat ICUE yazılımını yükleyince aşırı bir dip ses başlıyor kulaklıkta. Gerekli EQ ayarlarını ve 7.1 Surround Ses'i açmak için ve diğer Corsair ürünlerimi kontrol etmek için bu yazılımın bilgisayarda yüklü olması gerekiyor. Ancak dediğim gibi, yüklü olunca aşırı bir dip ses sorunu yaşıyorum. Bu sorun uzun bir süredir varmış Corsair'e nasıl iletebilirim bunu acaba bilgisi olan var mı? Sorunun çözüm şahsen basit sadece bir Firmware güncellemesi gerekiyor.

Not: ICUE'i sildim ve tekrar yükledim, dip ses sorunu çözüldü. Yazılım üzerinden Surround sesi, ya da EQ ayarlarını yapsam dahi tepki alamıyorum. Yazılımda aktif gözüküyor fakat hiçbir değişim olmuyor. Bu kadar para verip böyle sorunlar yaşamak üzüyor açıkçası...

iCUE yükleyince çok rahatsız edici oluyor. Corsair'in ses kartıyla yazılımsız kullanınca da çok hafif bir cızırtı oluyor. Ben bunu bildiğim için Surround modelini almıştım zaten. Corsair'in ses kartını kullanmadan jakla takıyorum kulaklığı.
Ekleme yapıyorum. Kendimi kandırıyormuşum, bariz bir şekilde bu bir sorun. İade ettim kulaklığı 1 hafta sonra.

Dostum ben bunu yaptım da dediğin gibi 8.adımda no device detected olmadı 4 5 kere denedim acaba yardımcı olma şansın var mı?
8. aşamada sanırım ilk olarak elle açmamız lazım uygulamayı sonradan takın usb aygıtını ozamn demesi lazım benim öyle olmuştu diye hatırlıyorum. Ama yinede aynı şekilde gözüküyor ise önemli deil driverlarını silin dediği gibi 9. aşamada ozamn bunun bi etkisi olmayacaktır. Bu arada drıverların hepsini silmek için AygıtYönetisis>Görünüm>Kapsayıcıya göre cihazlardan silmeniz gerkli ki hepsi silinsin aksi takdirde çalışmayabilir bu yaptığınız. orda aygıtın tüm drıverları bulunur o yüzden.

8. aşamada sanırım ilk olarak elle açmamız lazım uygulamayı sonradan takın usb aygıtını ozamn demesi lazım benim öyle olmuştu diye hatırlıyorum. Ama yinede aynı şekilde gözüküyor ise önemli deil driverlarını silin dediği gibi 9. aşamada ozamn bunun bi etkisi olmayacaktır. Bu arada drıverların hepsini silmek için AygıtYönetisis>Görünüm>Kapsayıcıya göre cihazlardan silmeniz gerkli ki hepsi silinsin aksi takdirde çalışmayabilir bu yaptığınız. orda aygıtın tüm drıverları bulunur o yüzden.
hepsini yaptım icue sorunsuz çalışıyormuş gibi duruyor ve dipses yok ama modlarda değişiklik yaptığımda ses olarak hiçbir değişiklik olmuyor sadece modun sırasına göre ötüyor. örn. 3. moda geçtiğimde 3 kere dıt dıt yapıyor
hepsini yaptım icue sorunsuz çalışıyormuş gibi duruyor ve dipses yok ama modlarda değişiklik yaptığımda ses olarak hiçbir değişiklik olmuyor sadece modun sırasına göre ötüyor. örn. 3. moda geçtiğimde 3 kere dıt dıt yapıyor
bir kere daha yaptım bu sefer driver çalıştı ama dipses devam etti
bir de en son icue otomatik algılayacak dediği yerde icue algılamıyor sorunu düzeltemedim yani

Son düzenleme:
Selamlar, Void Elite Surround modelini aldım QP Bilişim'den. Fakat iCUE yazılımını yükleyince aşırı bir dip ses başlıyor kulaklıkta. Gerekli EQ ayarlarını ve 7.1 Surround Ses'i açmak için ve diğer Corsair ürünlerimi kontrol etmek için bu yazılımın bilgisayarda yüklü olması gerekiyor. Ancak dediğim gibi, yüklü olunca aşırı bir dip ses sorunu yaşıyorum. Bu sorun uzun bir süredir varmış Corsair'e nasıl iletebilirim bunu acaba bilgisi olan var mı? Sorunun çözüm şahsen basit sadece bir Firmware güncellemesi gerekiyor.

Not: ICUE'i sildim ve tekrar yükledim, dip ses sorunu çözüldü. Yazılım üzerinden Surround sesi, ya da EQ ayarlarını yapsam dahi tepki alamıyorum. Yazılımda aktif gözüküyor fakat hiçbir değişim olmuyor. Bu kadar para verip böyle sorunlar yaşamak üzüyor açıkçası...

Ben de USB olanı var ve bende uygulamasını yüklediğimde dip ses alıyorum ayrı olarak sesler de çok değişik geliyor. Mausum da Corsair uygulamasını yüklemek istiyorum DPI ayarları için siz bir çözüm buldunuz mu?

yıl olmuş 2022 hala bu sorunu yaşıyorum silip yüklüyorum güncelliyorum ama malesef çözüm alamıyorum bilgisi olan varsa yardımcı olabilirler mi icue yükleyince milisaniyelik gibi kesilir gibi oluyor icuesiz kullanmak istemiyorum

Yıl olmuş 2022 hala bu sorunu yaşıyorum silip yüklüyorum güncelliyorum ama maalesef çözüm alamıyorum bilgisi olan varsa yardımcı olabilirler mi iCUE yükleyince milisaniyelik gibi kesilir gibi oluyor ICUE'siz kullanmak istemiyorum.

Keşke almasaydım lanet olsun aldığım güne... Kulaklığı şarjda kullanayım diyorum 10-15 saniyede bir kapanıyor yeniden açmak zorunda kalıyorum. Dip sesten bahsetmiyorum bile. Arada birçok büyük bir şekilde bip sesi geliyor sonra kulaklık kapanıyor kendiliğinden Corsair'in teknik desteğini de bulamadım ticket atacaktım sanırım kulaklığı garantiye göndereceğim ama göndermekte istemiyorum bu sefer 2 ay kulaklık olmayacak.

Keşke almasaydım lanet olsun aldığım güne... Kulaklığı şarjda kullanayım diyorum 10-15 saniyede bir kapanıyor yeniden açmak zorunda kalıyorum. Dip sesten bahsetmiyorum bile. Arada birçok büyük bir şekilde bip sesi geliyor sonra kulaklık kapanıyor kendiliğinden Corsair'in teknik desteğini de bulamadım ticket atacaktım sanırım kulaklığı garantiye göndereceğim ama göndermekte istemiyorum bu sefer 2 ay kulaklık olmayacak.
bip sesi şarjın az olduğunu söylüyor zaten bataryan da sorun var. Ben 1.5 yıl oldu bataryam 8-10 saat civarında gidiyor şuanda ondan yana sorun yaşamıyorum ama işte tek sorunum şuan o dip ses bir tek sesi de etkilemiyor oyun oynuyorsan oyununu da saliselik donduruyor aşırı sinir bozucu gerçekten keşke bi çözümü olsa ya valla

Bip sesi şarjın az olduğunu söylüyor zaten bataryan da sorun var. Ben 1.5 yıl oldu bataryam 8-10 saat civarında gidiyor şu anda ondan yana sorun yaşamıyorum ama işte tek sorunum şu an o dip ses bir tek sesi de etkilemiyor oyun oynuyorsan oyununu da saliselik donduruyor aşırı sinir bozucu gerçekten keşke bir çözümü olsa ya vallahi.

Hayır bip sesi o normal bip değil savaş sirenleri olur ya onun gibi uzun ve bayağı kalın bip sesi sonra kulaklık kapanıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı