Corsair Void Elite vs Razer BlackShark V2 X

Bütçe
1500
Hocam sonrasında iade edemezseniz elinizde kalır, Sinerji çok katı bir firma kulaklık iade etmiyor.

Çöp. Arctis 5 ve altı asla alınmaz. SteelSeries kulaklık konusunda bu tür modellerde asla iyi değil hatta üst kulaklıklarda bile tonla kalite sorunları varken hiç tercih edilmemeli.

Çözümü mevcut evet ama işe yarayacak mı herkes için orası muamma. Riske atmayıp V2 X ile devam edin derim.

Kulaklıklar hijyen nedeniyle iade etmesi zor ürünler. Dip ses olduğunda elbette iade hakkınız var ancak bu durum pratikte tam olarak öyle olmuyor. Bu nedenle açıkçası hiç maceraya gerek yok. Dip ses sorunu inanılmaz rahatsız edici bir şey çünkü.

Hocam dip ses iade falan dışında hangisi ses kalitesi, rahatlık, mikrofonda daha iyidir? (Void Elite'i bir tanıdık sayesinde kısa bir süre deneymiledim ve gerçekten konforluydu kulaklığıda çok sevmiştim. Anakartımın ses yongası iyi fakat gene de USB'li olduğu için daha avantajlı oluyor. Önceden fiyatı yüzünden BlackShark v2X e daha sıcak bakıyordum fakat şu an Void Elite'e daha sıcak bakıyorum.)

Hocam dip ses iade falan dışında hangisi ses kalitesi, rahatlık, mikrofonda daha iyidir? (Void Elite'i bir tanıdık sayesinde kısa bir süre deneymiledim ve gerçekten konforluydu kulaklığıda çok sevmiştim. Anakartımın ses yongası iyi fakat gene de USB'li olduğu için daha avantajlı oluyor. Önceden fiyatı yüzünden BlackShark v2X e daha sıcak bakıyordum fakat şu an Void Elite'e daha sıcak bakıyorum.)
Ses kalitesi olarak ikisi de iyi ama bence Void Elite daha iyi gibi o konuda çünkü ekolayzer ayarı yapmak gerekmiyordu sanırım bu V2 X'e yapmak gerekiyor biraz, çok basslı geliyor yoksa sesler tok geliyor. Mikrofon olarak ise V2 X çok daha iyi iş çıkarıyor diyebilirim, cidden çok clean veriyor sesi karşıya ve patlama bile yaratmıyor. Konforu da oldukça iyi bu arada ben HyperX'ten geçmiş birisi olarak çok çok çok rahatladım diyebilirim. Kulağa gelen tarafları ise böyle kumaş gibi geri kalan kısımları ise deri. Bence daha da iyi yapıyor bu.

Ses kalitesi olarak ikisi de iyi ama bence Void Elite daha iyi gibi o konuda çünkü ekolayzer ayarı yapmak gerekmiyordu sanırım bu V2 X'e yapmak gerekiyor biraz, çok basslı geliyor yoksa sesler tok geliyor. Mikrofon olarak ise V2 X çok daha iyi iş çıkarıyor diyebilirim, cidden çok clean veriyor sesi karşıya ve patlama bile yaratmıyor. Konforu da oldukça iyi bu arada ben HyperX'ten geçmiş birisi olarak çok çok çok rahatladım diyebilirim. Kulağa gelen tarafları ise böyle kumaş gibi geri kalan kısımları ise deri. Bence daha da iyi yapıyor bu.

Hocam sonda konfor konusunda hangi kulaklıktan bahsettiğinizi anlayamadım void elite den mi bahsediyorsunuz?

Corsair void elite biraz büyük geliyor bana, uzun süreli kullanımda kafayı sıkabilir diye düşünüyorum. Bence kulaklıgın ergonomik olması ses kalitesinden daha önemli, Bende 2 kulaklık var biri philips shl-3100 öteki creative sound blaster tactic 3d wireless. creative'in ses kalitesi efsane iyi fakat bir o kadar konforsuz; kulaklık 322 gram, kafama taktığımda inanılmaz sıkıyor, baskı yapıyor, içimden kullanmak gelmiyor. Bu yüzden ses kalitesi biraz daha kötü olan 155 gramlık philipsi kullanmayı tercih ediyorum

Son düzenleme:

Geri
Yukarı