Corsair Void Pro RGB 7.1 Dip Ses Sorunu

LiteraryLucky

Kilopat
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,

Kullanmakta olduğum Corsair Void Pro RGB 7.1 Wireless kulaklıkta dip ses sorunu mevcut farklı bir konuda @Ali Güngör : "Ses ayarları altında ses cihazına geçiş yapıp, gelişmiş ayarlar altından Low Frequency Protection ayarını açmayı dener misiniz?" diye açıklamada bulunmuş ancak bende gelişmiş ayarlar altında Low Frequency Protection diye bir kısım bulunmuyor. Bu bölümü nasıl aktif edebilirim? Farklı bir konuda ise "Dip ses genellikle anakartın üzerindeki ses yongasından kaynaklanıyor." diye bilgilendirme yaptı. Bu sorunu nasıl çözebilirim arkadaşlar? Kullanmakta olduğum anakartım Gigabyte GA-H81M-S1. Lütfen çözümünü bilen varsa yardımcı olsun bu sesten gına geldi artık. Yardımcı olmaya çalışan tüm arkadaşlara teşekkür ederim.

Başlat çubuğundaki ses simgesine sağ tık -> Kayıttan yürütme aygıtları. Hoparlör Corsair'e çift tık. Hoparlör Özellikleri adı altında bir pencere açılacak. Düzeyler sekmesine gelin. Tahminimce üç tane slider bar olmalı. Hoparlörler, Hat ve Mikrofon. Hat ve Mikrofon'un ikisini de %10'a getirin. Bu ikisinin sağ tarafındaki hoparlör butonlarına birer defa basın, üzerine kırmızı bloke logosu gelecek. Bu şekilde kaydedip kullanmayı deneyin. Bu şekilde Corsair H1500 kulaklığımda büyük oranda hissing ve dip ses problemini çözmüştüm. Mikrofon devre dışı kalmıyor merak etmeyin, normal bir şekilde kullanmaya devam ediyorsunuz oyun içi ya da Skype vs. ayırt etmeksizin. Sonucu bildirirsiniz, bol şans. :)

Bahsettiğiniz yere girdiğimde tek bir bar bulunuyor. Bende neden böyledir?

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    16 KB · Görüntüleme: 358
Yazılımı / sürücüyü silip kurmak işe yaramadıysa o zaman bunları sildikten sonra ürünü farklı bir USB yuvasına takıp tekrar kurulumunu yapmayı deneyin. Bu sizin için çözüm olabilir, aynı üründe benzer sorunlarla karşılaşanlarda olmuş.
Edit: Cihazın bağlantısını söküp yazılımı / sürücüyü sildikten sonra bilgisayarı yeniden başlatıp öyle kurulum yapmayı deneyin. Aynı ve farklı USB yuvalarında, çözüm olana kadar. :)

Denedim ancak sonuç aynı. Ali Güngör'ün belirrtiği "Ses ayarları altında ses cihazına geçiş yapıp, gelişmiş ayarlar altından Low Frequency Protection" kısmı bende gözükmüyor. Sizin söylediğiniz "Tahminimce üç tane slider bar olmalı. Hoparlörler, Hat ve Mikrofon. " kısmında ise sadece mikrofon gözüküyor. Neden bu kısımları görüntüleyemiyorum? Biliyor musunuz?

Bende durum bu şekilde, neden görünmediğini bilmiyorum.
Ses3.jpg

Low Freq. ayarının galiba bu sayfada olması gerekiyor ama bende de yok. :)
Enhancements.jpg

Son olarak Windows güncellemesi yayınlandı yakın zamanda, henüz uygulamadıysanız güncellemeyi yapın. Belki çare olur.

Geri
Yukarı