Corsair Void RGB Elite 7.1 nasıldır?

Bende Logitech G733 almayı düşünüyorum ses kalitesi iyi mi memnun musun?

İlk başlarda yeni ürün olduğu için biraz çekindim çünkü ürün piyasaya yeni girmiş bir ürün. İyi mi kötü mü? Corsair Void Elite'yi satmaya değer mi diye çok düşündüm fakat alınca çok memnun kaldım. Corsair kafamda durmuyordu, saçlarım 3 numara ve çoğu zaman az salladığımda kafamdan düşüyordu, dip ses sorunu aşırı derece vardı rahatsız ediyordu ve ses seviyesini 50'nin altında tutuyordum dip sesi duymamak için. Çok olmasa da kulaklıktan cızırtılar geliyordu ve şarj sorunu hemen bitiyordu. G733 de ise çok rahat bir kafa bandı ve oturuşu, ürün 280 gram kafamda hissetmiyorum dip ses sorunu yok, programı çok kullanışlı ve kapsamlı şarjı gerçekten çok iyi dayanıyor. 3 günde bir şarja takıyorum ve günde 6-7 saat oynuyorum ve 3. günün sonunda %20 gibi şarj kalıyor.

İlk başlarda yeni ürün olduğu için biraz çekindim çünkü ürün piyasaya yeni girmiş bir ürün. İyi mi kötü mü? Corsair Void Elite'yi satmaya değer mi diye çok düşündüm fakat alınca çok memnun kaldım. Corsair kafamda durmuyordu, saçlarım 3 numara ve çoğu zaman az salladığımda kafamdan düşüyordu, dip ses sorunu aşırı derece vardı rahatsız ediyordu ve ses seviyesini 50'nin altında tutuyordum dip sesi duymamak için. Çok olmasa da kulaklıktan cızırtılar geliyordu ve şarj sorunu hemen bitiyordu. G733 de ise çok rahat bir kafa bandı ve oturuşu, ürün 280 gram kafamda hissetmiyorum dip ses sorunu yok, programı çok kullanışlı ve kapsamlı şarjı gerçekten çok iyi dayanıyor. 3 günde bir şarja takıyorum ve günde 6-7 saat oynuyorum ve 3. günün sonunda %20 gibi şarj kalıyor.
ben corsair i günde 10 saat kullanıyorum 2 gün gidiyor :D rgb kapalı olarak

bende aynı kulaklığın usb versiyonu var ve aralarında ki tek farkın bağlantı yolu olduğunu düşünerek yazıyorum ilk önce kulaklığın kötü yönlerinden başlayacağım.(daha önce hyperx cloud kullandım)

ilk önce kulaklık kulak yastıkları deri olmadığı için terleme yapmıyor fakat kafayı tutması ve yalıtımı deriye göre daha kötü

kulaklığın ses kalitesi güzel fakat en büyük sorun icue yazılımını kurduğunuzda kulaklıkta seslerin cızırtılı gelmesi ve bunun galiba bir çözümü yok

mikrofona gelirsek mikrofonun ses kalitesi iyi fakat sesi biraz az yani sesinizin net iletilmesini istiyorsanız ağzınıza yaklaştırmanız lazım

ses kasma deneyimlerimi de anlatayım ben csgo ve valorant oynadım kulaklıkla ve ses ekolayzer ayarlarını doğru yaparsanız ses kasmada çok iyi bir kulaklık

birazda 7.1 surround ses hakkında bilgi vereyim 7.1 surroundu oyunlarda önermiyorum çünkü sesleri azaltıyor ve sesleri daha kötüleştiriyor ve bence oyunlarda çok bir etkisi de yok

sonuç olarak kulaklık fiyatına göre iyi kafadan düşme sorunu sizin için büyük bir problem değilse kulaklığı öneriyorum fakat daha yüksek bir bütçeniz var ise hyperx cloud alpha s, cloud 2 ve ya steelseries arctis 5 almanızı öneririm umarım yardımcı olabilmişimdir
Konuyu hortlatıyorum ama aynı kulaklıktan bendede var valorant için adam akıllı bir eq ayarı bulamadım yapamadım siz nasıl ayarladınız acaba?

ses kasma deneyimlerimi de anlatayım ben csgo ve valorant oynadım kulaklıkla ve ses ekolayzer ayarlarını doğru yaparsanız ses kasmada çok iyi bir kulaklık

birazda 7.1 surround ses hakkında bilgi vereyim 7.1 surroundu oyunlarda önermiyorum çünkü sesleri azaltıyor ve sesleri daha kötüleştiriyor ve bence oyunlarda çok bir etkisi de yok
Oyun için doğru ekolayzer nedir?

Geri
Yukarı