Corsair Void Wireless batarya pil değişimi

umemiyaryu

Hectopat
Daha fazla  
Şarjının az gitmesi sonucu değiştirme kararı almış olduğum pili amazon.com üzerinden buldum fakat Türkiye'ye satışı maalesef yok. İnternette araştırdım fakat gereken ölçülerde bir pil bulamadım, zaten çok fazla anladığım bir konu değil. Daha önce değiştirmiş olan veya da konuya sahip olan arkadaşlar bu pili nerelerden satın alabileceğim konusunda yardımcı olurlarsa sevinirim.
Gereken pil özellikleri;
1500 mah.
3.7v.
3 Pin.
Kalınlık 5MM.
Genişlik 40MM.
Boy 50MM.

Benim emektar da pil değişimi istiyor. Pil bulmak sorun, bulunca değiştirmek başka sorun. Youtube'da bir videosunu izledim bana oldukça zor göründü değişim işi. :) Bir çözüm bulunursa ben de faydalanmak isterim.

Birikim Pil firmasında 2 pinli olanı vardı, salgın araya girince götürüp değiştirememiştim. 2 pinli olması ledlerin çalışmayacağı anlamına gelir, aklınızda bulunsun.

@designer73 yazısı üzerine birikim pil firmasını buldum. Kadıköy yazıcıoğlu iş hanının alt katında dükkanları var. Oradan kulaklığın içine sığacak 1350 mAh pili seçtim. Yalnız 2 pinli idi. Hemen 2 dükkan yanında lehimci vardı. Eski 1000 mAh kulaklıktaki 3 pinli pcb yi söküp yeni pile taktık. Sorunsuz bir şekilde çalışıyor. Artık kulaklıkta 1350 mAh oldu. Yalnız çok hafiften yerine büyük geldi. Orayı biraz keserek modifiye ettim. Pilin fiyatı 45 liraydı lehimci de 20 lira aldı. Yani bu işlem bana 65 liraya mal oldu. Eğer evinizde lehim varsa kendinizde yapabilirsiniz. Ya da eşinizde dostunuzda varsa. Benim kuzenimde vardı ama ona gitmeye üşendim. Pilin resmini ekliyorum. İşlemleri daha bugün yaptım. Kulaklık eskiden 7 dk da şarjı bitiyordu. Şuan sorunsuz. Uzun kullanım tecrübelerimi de buraya eklerim.

Dosya Ekleri

• 20200606_161653.jpg
    20200606_161653.jpg
    1,6 MB · Görüntüleme: 419

Yukarıdaki ürünü sipariş vererek sorunu hallettim. 2 adeti kargo + gümrük dahil 100 lira tuttu. Kargo süresi de çok uzun olmadı, yaklaşık 18 günde teslim edildi. Orijinal 3 pin ile geldiğinden kablo kesme lehimleme vs. ile uğraşmaya ve yuvaya neredeyse tam oturduğundan pilin üstünü kapatan plastik aksamı çıkarmama da gerek kalmadı.

Yukarıdaki ürünü sipariş vererek sorunu hallettim. 2 adeti kargo + gümrük dahil 100 lira tuttu. Kargo süresi de çok uzun olmadı, yaklaşık 18 günde teslim edildi. Orijinal 3 pin ile geldiğinden kablo kesme lehimleme vs. ile uğraşmaya ve yuvaya neredeyse tam oturduğundan pilin üstünü kapatan plastik aksamı çıkarmama da gerek kalmadı.
Teşekkürler. Bende hemen sipariş veriyorum.
Teşekkürler. Bende hemen sipariş veriyorum.
Şimdi sipariş veriyim dedim ama TR ye kargo yok diyor üzdü. :(

Son düzenleme:
@designer73 yazısı üzerine birikim pil firmasını buldum. Kadıköy yazıcıoğlu iş hanının alt katında dükkanları var. Oradan kulaklığın içine sığacak 1350 mAh pili seçtim. Yalnız 2 pinli idi. Hemen 2 dükkan yanında lehimci vardı. Eski 1000 mAh kulaklıktaki 3 pinli pcb yi söküp yeni pile taktık. Sorunsuz bir şekilde çalışıyor. Artık kulaklıkta 1350 mAh oldu. Yalnız çok hafiften yerine büyük geldi. Orayı biraz keserek modifiye ettim. Pilin fiyatı 45 liraydı lehimci de 20 lira aldı. Yani bu işlem bana 65 liraya mal oldu. Eğer evinizde lehim varsa kendinizde yapabilirsiniz. Ya da eşinizde dostunuzda varsa. Benim kuzenimde vardı ama ona gitmeye üşendim. Pilin resmini ekliyorum. İşlemleri daha bugün yaptım. Kulaklık eskiden 7 dk da şarjı bitiyordu. Şuan sorunsuz. Uzun kullanım tecrübelerimi de buraya eklerim.
Bende aynı konudan muzdaribim aylardır pil arıyorum. Pil 2 pinli yazmışsın ama fotograftaki 3 pinli gözüküyor lehim icin gittigin yermi pili 3 pin e cevirdi ?

öncelikle hayırlı olsun ben yeni elite wireless aldım ben de sarj fulledim 1 saat sonra baktım yüzde 86 5 dk baktım 76 normal mi acaaba yoksa sorunlumu ben de aldım kullandım şarj ettim dolmadan cıkarttım bunlar normal mi acaba sizdede ölemiydi siz ne kadarr kullandınız ürünü ürünün sarj ömrü ne kadar ?

Yeni konular

Geri
Yukarı