Corsair VS650 80+ alınır mı?

Latif Özdemir

Centipat
Son düzenleyen: Moderatör:
Ben kullanıyorum hiç de ses gelmiyor.

Corsair in yeni serisinde böyle bir durum söz konusu değil evet eski sürümde vardı bu problem Coil whine diyorlardı bu durumun sebebi ise kısaca şöyle içerisindeki PSU içerisinde dolaşan elektirik akımı kondansetör ve boruları bir miktar titretir bu titreşim sonucu borular veya kondansatörler birbirlerine çarparbilirler ve sonuç olarak ortaya Coil whine çıkar ve firmalar bu durumda malesef değişim iade yapmazlar.

Arkadaşlar Epic [Donanım Arşivi] | R5 3600 ASUS TUF 3 RX 5700 O8G 16GB DDR4 480GB SSD Gaming Bilgisayar - incehesap.com Bu sistemi alacağım ama sistemdeki Corsair VS650W 80+ PSU çok ses yapıyormuş, forumlarda okudum. Uçak sesi gibi :D. PSU'yu değiştirmek istesem kaliteli PSU'lar yok. Şöyle bir şey okudum, önceden çok ses çıkartıyormuş ama yenilenmiş galiba ve ses hatası giderilmiş diyorlar, ses sıkıntısı gerçekten düzeltildeğil mi? Alsam sıkıntı olur mu?
Bu psunun aynısından aldım uygun bir fiyata sıfır olarak. Recep Baltaş'ın yazdığı şu yazıdan hareket ederek psuyu alabilirsin. Yeni seri vs650 ise sıkıntısı yok sanırım. Ben henüz kendim test edemedim.

Bende eski VS 450 var. 4 yıl oldu ara sıra fandan tıkırtı geliyor onun dışında sıkıntı yok. Yeni bir bilgisayar toplarsam yine Corsair alırım. VS serisi yenilendi sorun çıkmaz.

Corsair in yeni serisinde böyle bir durum söz konusu değil evet eski sürümde vardı bu problem Coil whine diyorlardı bu durumun sebebi ise kısaca şöyle içerisindeki PSU içerisinde dolaşan elektirik akımı kondansetör ve boruları bir miktar titretir bu titreşim sonucu borular veya kondansatörler birbirlerine çarparbilirler ve sonuç olarak ortaya Coil whine çıkar ve firmalar bu durumda malesef değişim iade yapmazlar.
Konuyu hortlatmış oluyorum ama yeni seri olduğunu nereden anlayacağız.

Yeni konular

Geri
Yukarı