Cougar 360mm soğutucu olmasına rağmen Ryzen 5 3400G işlemci 7-80 dereceyi görüyor

demiralpdemirel

Decapat
Daha fazla  
Meslek
3d designer
RAM
hyper x fury cl16 ddr4 32 gb
Ekran kartı
rog strix1050 tı
Anakart
asus tuff b550 plus
İşlemci
ryzen 5 3400g
Cougar 360mm sıvı soğutma kullanıyorum. Ryzen 5 3400G işlemcim var. Soğutmayı işlemci yükseltmek istediğim için aldım. Fakat şu an kullanıyorum. Problem şu ki daha bir seneyi geçmedi sistemi kuralı ve işlemcim sürekli 70 80 dereceyi gorüyor. Şu iki güne kadar böyle bir sorun yoktu. Artı fanlar Turbo'ya alıyor kendini ve traktör gibi ses yapıyor. Radyoturan temizliği yaptım. Dediğim gibi daha bir sene olmadı bundan dolayı macun yenilemek istemiyorum. Sorun ne olabilir? Darboğazı düşündüm ama ekran kartı 1050 Ti rogstrix. Anakart B550PLUS tuff. 32 3200 MHz RAM kullanıyorum 2x16 şeklinde. Sistemi normalde 3D iş için kullanıyorum yakında Palit 3070 gamingpro modeline geçiş yapacağım.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Görsel 2023-08-29 saat 16.23.25.jpg
    WhatsApp Görsel 2023-08-29 saat 16.23.25.jpg
    102,2 KB · Görüntüleme: 15
Son düzenleyen: Moderatör:
Cougar 360mm sıvı soğutma kullanıyorum. Ryzen 5 3400G işlemcim var. Soğutmayı işlemci yükseltmek istediğim için aldım. Fakat şu an kullanıyorum. Problem şu ki daha bir seneyi geçmedi sistemi kuralı ve işlemcim sürekli 70 80 dereceyi gorüyor. Şu iki güne kadar böyle bir sorun yoktu. Artı fanlar Turbo'ya alıyor kendini ve traktör gibi ses yapıyor. Radyoturan temizliği yaptım. Dediğim gibi daha bir sene olmadı bundan dolayı macun yenilemek istemiyorum. Sorun ne olabilir? Darboğazı düşündüm ama ekran kartı 1050 Ti rogstrix. Anakart B550PLUS tuff. 32 3200 MHz RAM kullanıyorum 2x16 şeklinde. Sistemi normalde 3D iş için kullanıyorum yakında Palit 3070 gamingpro modeline geçiş yapacağım.

Arabaları almayı denediniz mi? Diğer fanlarla alakalı olabilir. Sesin kaynapınıda tam tespit edip söylersen iyi olur.

Artı olarak fanların markasını da yazarsan güzel olabilir.

Radyatör temizliğini yaptım dediğin sıvısını boşaltıp gerimi doldurdun macunun kaliteli bir macunmu macunu yeniledinmi onun dışında soğutucunun sıvısı özel oluyor musluk suyu doldurmamışsındır diye düşünüyorum kasadada pek hava alacak nokta yok gibi gördüm sanırım mesh değil ön sağ tarafta meshlik var mı onu bilmiyorum radyatörü temizledim dediğin suyunu temizlemekse özel sıvısından 1.7kg kadar doldurman gerekiyor.

Arabaları almayı denediniz mi? Diğer fanlarla alakalı olabilir. Sesin kaynapınıda tam tespit edip söylersen iyi olur.

Artı olarak fanların markasını da yazarsan güzel olabilir.

Tüm aksesuarları söktüm, fan markaları kasa fanları Game Power silent modeli. Sıvı soğutma da çok garip fanlar.

Radyatör temizliğini yaptım dediğin sıvısını boşaltıp gerimi doldurdun macunun kaliteli bir macunmu macunu yeniledinmi onun dışında soğutucunun sıvısı özel oluyor musluk suyu doldurmamışsındır diye düşünüyorum kasadada pek hava alacak nokta yok gibi gördüm sanırım mesh değil ön sağ tarafta meshlik var mı onu bilmiyorum radyatörü temizledim dediğin suyunu temizlemekse özel sıvısından 1.7kg kadar doldurman gerekiyor.
sıvı değişimi yapmadım radyoterapi çok tozlu ydi süpürge ve minik fırçalar ile aralarını temizledim. kanalları bükmemeye özen gösterdim. termal macun kaliteli olduğu söylendi. kasanın altı mesh üstü mesh yan taraf da mesh

Direkt Gamepower markasını alırken hata yapmışsın. Sıvı soğutma Gamepower isi temizlesen de bir şey değişmez. Size bir bilgisayarı kim önerdi?

Kusura bakmayın oto düzeltme Cougar markasını çok garip yazmış sıvı soğutma Cougar fanları.

Dosya Ekleri

• IMG-20230829-WA0019.jpg
    IMG-20230829-WA0019.jpg
    76 KB · Görüntüleme: 9
  • IMG-20230829-WA0015.jpg
    IMG-20230829-WA0015.jpg
    71,9 KB · Görüntüleme: 5
  • IMG-20230829-WA0016.jpg
    IMG-20230829-WA0016.jpg
    87 KB · Görüntüleme: 13
  • IMG-20230829-WA0017.jpg
    IMG-20230829-WA0017.jpg
    85,9 KB · Görüntüleme: 6
  • IMG-20230829-WA0018.jpg
    IMG-20230829-WA0018.jpg
    170,7 KB · Görüntüleme: 14
Sıvı değişimi yapmadım radyoterapi çok tozlu ydi süpürge ve minik fırçalar ile aralarını temizledim. Kanalları bükmemeye özen gösterdim. Termal macun kaliteli olduğu söylendi. Kasanın altı mesh üstü mesh yan taraf da mesh.

Kusura bakmayın oto düzeltme Cougar markasını çok garip yazmış sıvı soğutma Cougar fanları.

Sıvı soğutma öyle kalitesiz değil aslında garantisi varsa aldığın yerdeki bir müşteri hizmetleriyle konus istersen.

Sıvı değişimi yapmadım radyoterapi çok tozlu ydi süpürge ve minik fırçalar ile aralarını temizledim. Kanalları bükmemeye özen gösterdim. Termal macun kaliteli olduğu söylendi. Kasanın altı mesh üstü mesh yan taraf da mesh.

Sıvı soğutma kaliteli fakat tam modelini biliyor musunuz? Sesin kaynağını tespit edin. Kasa fanlarından geliyorsa normaldir.

Geri
Yukarı