Cougar STX 700W 80+ PSU Ses sorunu

STR4NGE

Hectopat
Yer
Tekirdağ | (Sarıyer)
Geçen ay kasamdaki PSU yandığı için ve yakın zamanda yeni sistem toplayacağım için PSU dahil kasa aldım. 3 hafta önce kasa geldi, ben de yeni sistemi dizene kadar güç kaynağını PSU'su yanan sisteme takıp kullandım. LoL tarzı oyunlarda bir sorun yok fakat PUBG tarzı oyunlarda yük altında aşağıya ekleyeceğim ses dosyasındaki gibi bir ses oluşuyor. Coil Whine aklıma geldi ama tam emin olamadığım için yonca prizden çektiğim 3'lü uzatmayı iptal edip farklı uzatma kabloyu direk bağladım, sonuç yine aynı. Hatta detaylı inceledim oyundayken kasanın arkasına çok yaklaşınca ince "sssss" tarzında güç kablosunun bağlandığı kısım etrafında hava sesi gibi bir akım sesi vardı ve oyunu kapattığımda cızırtı tarzında sesi biraz yaptı sonra geçti. Eski güç kaynağım çalışırken de aynı kasada yine böyle cızırtı sesi vardı. Ayrıca ses çıkarken kasanın arkasından güç kaynağı ızgarasına biraz bastırınca bazen gidiyor veya azalıyor gibi oluyor. Garantisinden dolayı açmakta istemiyorum.

PSU'dan gelen ses

Kasa Cougar turret RGB v2, N11 üzerinden aldım. Sorunun kasadaki eski diğer parçalardan veya ısıdan olma şansı var mı? Yoksa PSU ile mi alakalı?
Cougar Turret Rgb 700w 80 Plus.
Cougar Turret Rgb 700w 80 Plus.
Cougar Turret Rgb 700w 80 Plus

Evet Coil Whine mevcut, hatta birçok YouTube videosu da kanıtlar nitelikte.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Eski PSU modelime ve videoya göre bu kadar şiddetli değil ama yine de benzer. Bir konuda denk geldim biri yine PSU odaklı zannetmiş ama ekran kartında sorun çıkmış. ASUS R7 370 gibi eski bir kartım var sistemde ve onu da detaylı incelediğimde kısık bir ses geliyor fakat attığım ses dosyası net PSU tarafından geliyor, %100 CW diyebilir miyiz?

Bir de N11 üzerinden aldığım için önce destek ile mi yoksa mağaza ile mi iletişime geçmeliyim?

Evet Coil Whine mevcut, hatta birçok YouTube videosu da kanıtlar nitelikte.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Aynı güç kaynakları değil.

IMG_20200530_221403.jpg

Yük altında denedim normalde Pubg oynarken veya oyundan çıkarken cızırtı yapıyordu fakat PSU dışarıdayken denediğimde ses yoktu. Kasa içinde sesin sebebi ısıdan dolayı heralde ya da devamlı yapmadığı için denk gelmedim. Ekran kartından da çok ince bir ses geliyor ama 5 yılı geçtiği için üstüne düşmüyorum.

PSU üzerinde cızırtı haricinde dibine kulağımı yaklaştırdığımda vızıltı tarzında çok ince bir ses geliyor. Elektrik akımından normal midir?

Geri
Yukarı