Cougar STX 700W 80+ PSU Ses sorunu

STR4NGE

Hectopat
Yer
Tekirdağ | (Sarıyer)
Geçen ay kasamdaki PSU yandığı için ve yakın zamanda yeni sistem toplayacağım için PSU dahil kasa aldım. 3 hafta önce kasa geldi, ben de yeni sistemi dizene kadar güç kaynağını PSU'su yanan sisteme takıp kullandım. LoL tarzı oyunlarda bir sorun yok fakat PUBG tarzı oyunlarda yük altında aşağıya ekleyeceğim ses dosyasındaki gibi bir ses oluşuyor. Coil Whine aklıma geldi ama tam emin olamadığım için yonca prizden çektiğim 3'lü uzatmayı iptal edip farklı uzatma kabloyu direk bağladım, sonuç yine aynı. Hatta detaylı inceledim oyundayken kasanın arkasına çok yaklaşınca ince "sssss" tarzında güç kablosunun bağlandığı kısım etrafında hava sesi gibi bir akım sesi vardı ve oyunu kapattığımda cızırtı tarzında sesi biraz yaptı sonra geçti. Eski güç kaynağım çalışırken de aynı kasada yine böyle cızırtı sesi vardı. Ayrıca ses çıkarken kasanın arkasından güç kaynağı ızgarasına biraz bastırınca bazen gidiyor veya azalıyor gibi oluyor. Garantisinden dolayı açmakta istemiyorum.

PSU'dan gelen ses

Kasa Cougar turret RGB v2, N11 üzerinden aldım. Sorunun kasadaki eski diğer parçalardan veya ısıdan olma şansı var mı? Yoksa PSU ile mi alakalı?
Cougar Turret Rgb 700w 80 Plus.
Cougar Turret Rgb 700w 80 Plus.
Cougar Turret Rgb 700w 80 Plus

Oyundayken kasanın arkasından güç kaynağının sesini kontrol edebilir misin? Hiç ses yok diyorsan mağaza ile iletişime geçmeyi düşünüyorum
Sesleri hep dinledim. Kasa arkasında PSU'da fan sesi tabiki var fakat, öyle süpürge gibi yada bir yere sürtüyormuş gibi bir sese hiç rastlamadım. Gayet yumuşak bir hava sesi var.

Sesleri hep dinledim. Kasa arkasında PSU'da fan sesi tabiki var fakat, öyle süpürge gibi yada bir yere sürtüyormuş gibi bir sese hiç rastlamadım. Gayet yumuşak bir hava sesi var.

Fan sesini önemsemiyorum normal zaten ama yakından dinlediğim zaman fan haricinde bir ses var gibi sanki. Ayrıca en önemlisi bazen yük altında attığım ses dosyasındaki gibi cızırtı yapıyor

Geri
Yukarı