Counter Strike: Global Offensive Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Critox

Hectopat
Yıllardır oynadığım bu oyunun hilelerle dolu olması beni çok üzüyor. Ne zaman girsem, birisine sövmekten ve sinir krizi geçirmekten bıktım. Sizce bu oyunda ivedilikle engellenmesi gereken şey ne ve siz bu oyun hakkında ne düşünüyorsunuz?

Çözüm
3330 Saati ve rankı LEM olan biri olarak konuşuyorum, hileler çok fazla minimum 15 maçta 1 hile geliyor (mimimum diyorum buraya dikkat), troll ve toxic oyuncular çok fazla. Valve istese 2 günde tüm hilelere karşı bir anti-cheat sistemi geliştirebilir. Faceit gibi bir platform bile, milyon dolarlar değerinde olan Valve şirketinden daha iyi anti-cheat sistemine sahip yani Valve istese yapamayacağı şey yok. Hatta şöyle bir şey var nedense ücretsiz hileler 10DK içinde ban yerken ücretli hileler yıllarca bile ban yemiyor. Bu da aklıma Valve acaba kendi oyununun hilesini mi satıyor gibisinden soru işaretleri bırakmıyor değil. Ayrıca oyunun Türkiye'de sunucusu yok bu yüzden Türkiye'de yaşayan insanlar çok fazla ping değerlerine maruz kalabiliyor. Ayrıca Valve'nin birkaç yüz bin dolar harcayarak tüm sunucularını 124tick yapması mümkün ama yapmıyor. (Bildiğim kadarıyla 5K dolara 10 sunucu 124tick yapılıyor bir ara internette okumuştum)
Neredeyse E-sport kariyerim başlayacağı oyun olacaktı fakat Valve sağolsun 'Oynayamıyoruz' diye kariyeri sildi attı.
1.Sorun : Hile
2.Sorun : Ping (Türkiye'de sunucu olmamasından kaynaklı.)
3.Sorun : Optimize - FPS Panaroma geldikten sonra fps'im yok denilecek kadar aşağılara düştü.

Oyundan bu sebepler yüzünden soğudum.

Oyunu 2015den oynuyorum, 1600 saatim var ve suana kadar sadece 1 kere hile ile karşılaştım. Hile diyen insan sayısı gerçekten cok fazla ve kendi kendime diyorum acaba bende mi sorun var fakat gerçekten hic rastlamıyorum. 2 sene öncesinde supremedim. Suan rankım le ve oyun kaliteside eskisine gore daha iyi gibi gelmeye başladı. Eskiden le de bile dogru düzgün aimli adam yokken artik çoğu kisi oyunu iyi oynuyor ve bu beni son günlerde oyuna tekrar bağlayan bir sebep oldu, o rekabetci hissi özlemişim açıkçası. Oyun benim acımdan ilerliyor gibi gözüküyor ama tabiki kişiden kişiye göre değişir.

Diyorum ya hileler olmasına rağmen bırakıp bırakıp geri dönerim. Bağımlılık oldu gitti.
Daha az önce çıktım maçtan. Pek fazla arkadaşım olmadığından tek başıma girdim maça. 4 kişi trollediği veya kötü oynadığı için 16-14 kaybettik maçı. 45 kill aldım.

3.Sorun : Optimize - FPS Panaroma geldikten sonra fps'im yok denilecek kadar aşağılara düştü.

Ping ve Ms konusuna gerçekten değinmek istiyorum. Awp mainim ve inan bana milisaniyeler bile önemliyken adamlar benden 40 Ms öndeler.

3'ünüde sorun olarak görmüyorum. Sadece Dust_2 oynayıp veya hesabı seçkin olmayan kişilere hile gelmesi normal. Veyahut iki HS yiyince hile yazmak bir şey ifade etmiyor. Onun dışında ben 50-60 arası ping alıyorum. Ne çok ne az. FPS'de kişisel bir sorun alan yine 144 sabit alıyor yani.

Geri
Yukarı