Counter-Strike: Global Offensive Ping sorunu

ShadyRogue

Kilopat
Daha fazla  
Counter-Strike: Global Offensive hariç tüm oyunlarda normal Ping alıyorum ancak iş CS'ye gelince Ping 200-400 arası oluyor. Özellikle rekabetçi maçlarda minimum 300. Biliyorum internet hızım düşük ama yine de diğer oyunlarda gayet normal Ping alıyorum. Zaten oynadığım 3 tane oyun var. PUBG'de 80-90, Rocket League'de 70-90. Windows 10'a ilk geçtiğimde tüm oyunlarda Ping oluyordu, arkada çalışan tüm internet yiyen hizmetleri görev yöneticisinden kapattım. Böylece tüm Ping değerlerim normale döndü. Soran veya yazan olacağını bildiğim için şimdiden söylüyorum: Arka planda indirme yapmıyorum.

Dosya Ekleri

• Ping.jpg
    Ping.jpg
    69 KB · Görüntüleme: 129
  • Speedtest.png
    Speedtest.png
    43,1 KB · Görüntüleme: 112
Counter-Strike: Global Offensive hariç tüm oyunlarda normal Ping alıyorum ancak iş CS'ye gelince Ping 200-400 arası oluyor. Özellikle rekabetçi maçlarda minimum 300. Biliyorum internet hızım düşük ama yine de diğer oyunlarda gayet normal Ping alıyorum. Zaten oynadığım 3 tane oyun var. PUBG'de 80-90, Rocket League'de 70-90. Windows 10'a ilk geçtiğimde tüm oyunlarda Ping oluyordu, arkada çalışan tüm internet yiyen hizmetleri görev yöneticisinden kapattım. Böylece tüm Ping değerlerim normale döndü. Soran veya yazan olacağını bildiğim için şimdiden söylüyorum: Arka planda indirme yapmıyorum.
dostum açıkcası internetin çok kötü ve csgo sunucuları uzakta lolde felan alırsın normal fps fakat csgo sunucuları galiba rusya da pek bir bilgim yok hani bir mobil veriyle dene

Bildiğim kadarıyla Rocket League ve PUBG'nin de sunucuları Türkiye'de yok. Upload hızımın düşük olmasından dolayı anlık veri gönderememesi mantıklı geldi ama bu olay sadece rekabetçi maçlarda oluyor. Attığım resim ölüm maçından bir kare olsa da o ping en başta öyleyken 80-90'a tekrar düşüyor. Ama rekatbetçi maçlarda düşmüyor. İnternetim yıllardır aşağı yukarı böyle ama Windows 7 olan bilgisayarımda Ping sorunum yoktu. Büyük ihtimal sorun biraz da olsa Windows 10 kaynaklı. Bir de internetim rekabetçi sunucularına da yetmiyor olabilir.

Bildiğim kadarıyla Rocket League ve PUBG'nin de sunucuları Türkiye'de yok. Upload hızımın düşük olmasından dolayı anlık veri gönderememesi mantıklı geldi ama bu olay sadece rekabetçi maçlarda oluyor. Attığım resim ölüm maçından bir kare olsa da o ping en başta öyleyken 80-90'a tekrar düşüyor. Ama rekatbetçi maçlarda düşmüyor. İnternetim yıllardır aşağı yukarı böyle ama Windows 7 olan bilgisayarımda Ping sorunum yoktu. Büyük ihtimal sorun biraz da olsa Windows 10 kaynaklı. Bir de internetim rekabetçi sunucularına da yetmiyor olabilir.
Windows zaten kullanıyodur saniye 0.20 mb upload. Birde bu değeri 8 ile bölmemiz lazim gerçek değerin çıkması için. Siz ya windows 7 kullanın yada internet servis sağlayıcınızı değiştirin.

İnternet servis sağlayıcımı değiştirsem bile yaşadığım yere maksimum gelen değerler bunlar. Sanırım bu konudan bu kadarmış, Ping ile oynamaya mecburum. Eğer bir yolunu bulursam buraya yazarım ve benim gibi düşük interneti varsa, büyük ihtimal çok az vardır, kullanır.

Arkadaşlar, forumda ümitsizce gezerken buldum, benim sorunuma az da olsa yararı dokundu, umarım sizin de biraz da olsa işinize yarar. Bu arada çevremdekilerle konuştum ve zaten bulunduğum bölgede yıllar boyunca dilekçeler yazılmış, gerekli yerlere gerekli başvurular yapılmış ancak internet sıkıntısı hala devam ediyor. Sanırım bu şekilde katlanmak zorundayım bir süreliğine...

Dosya Ekleri

• Ping Sorunuu.png
    Ping Sorunuu.png
    16,7 KB · Görüntüleme: 134
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı