Counter-strike: Global Offensive VAC Dalgası

Beklenen VAC BAN dalgası bugün başladı ve aşağıdaki hileleri kullanan veya bilgisayarında bulunduran tüm CSGO hesapları kalıcı olarak banlandı. CSRK ve AIMWARE dahil hile kullanan binlerce hesap 6 Temmuz 2017 akşamı resmi CS:GO sunucularından yasaklandı. Yüzbinlerce kişinin eğlencesini mahveden hileciler için kötü, bizim için iyi haber! Şu ana kadar tespit edilen hileler şu şekilde:
- Aimware
- CSRK
- Mutiny
- Interwebz
- Inuria
- 3lysium
- R3Cheats
- Chods
- x22
- DemonsInside.us
- Unity
- Sirswagger

Bu dalgaya bende takıldım arkadaşlar, hiç hile ve benzeri yazılım kullanmadığım halde sebepsiz bir şekilde bende ban yedim. Ama olsun, en azından counter strike global offensive artık daha temiz bir oyun olacaktır diye düşünüyorum.

Bana kalırsa kurunun yanında yaşta yandı, hilecilerin yanında hile kullanmayan kişilerde ban yedi. Örneğin bu şekilde bir envanteri olan bir kişinin hile açacağını düşünmüyorum.

Steam Community :: ABSOLUT.

Son düzenleyen: Moderatör:
''logitech gaming software'' gibi mouse macro programlarının vac sebebi mi değil mi olduğu konusu baya tartışılıyordu. Sanırım bu sefer vac atarken onlarıda kaynattılar araya. Vac yemeyende hemen kullanmayı kesmeli bence. Hatta oyunu silip tekrar yüklemesinde fayda var.

Ben de Logitech Gaming Software kullanıyorum, daha ban yemedim. Mouse'a makro da atamadım. Benim ban yeme ihtimalim mi var şimdi?

Ben de Logitech Gaming Software kullanıyorum, daha ban yemedim. Mouse'a makro da atamadım. Benim ban yeme ihtimalim mi var şimdi?

Arkadaşın ban yeme ihtimallerini değerlendirerek yorum yaptım. Hile kullanmadım ve tek kullandığım program Logitech Gaming Software diyor ki bu mouse programları vac sebebi mi değil mi hala tartışılan bir konu. Sonuçta bu macro programları oyuna müdahale edebiliyor.

Hayır tabii ki de. Hiçbir mouse software VAC sebebi değildir. Onlarca profesyonel oyuncuya Logitech sponsor. Hepsi de software kullanır. Gereklidir de bu zaten. Çoğu kişinin VAC yemesi bir kereliğine dahi açtıkları hilenin veya ikinci el hesap kullanmanın sonucu. İsterseniz ülkenizi değiştirin hesabınızı temize çıkaramazsınız. Çünkü VAC Serverleri her şüphelinin hesabını işaretler.

Oyunda sadece hileler değil oyun içinde müzik açma programı gibi programlar kullandiysan da ban yiyorsun. Ve ya ikincil bir hesaba steam guard üzerinden bağlanırsan ban yersin. Eğer hiç biri değilse destekten yardım isteyin. Kaldırmazlar fakat ban yemenizin neden kaynaklandığını bulabilirsiniz.

Oyunda sadece hileler değil oyun içinde müzik açma programı gibi programlar kullandiysan da ban yiyorsun. Ve ya ikincil bir hesaba steam guard üzerinden bağlanırsan ban yersin. Eğer hiç biri değilse destekten yardım isteyin. Kaldırmazlar fakat ban yemenizin neden kaynaklandığını bulabilirsiniz.
Müzik programlarıdamı ban sebebiymiş, bi ara slam adında bir uygulama kullanmıştım. Oyun içerisinde müzik açmaya yarıyordu. Sanırım ban yeme sebebim bu.

''logitech gaming software'' gibi mouse macro programlarının vac sebebi mi değil mi olduğu konusu baya tartışılıyordu. Sanırım bu sefer vac atarken onlarıda kaynattılar araya. Vac yemeyende hemen kullanmayı kesmeli bence. Hatta oyunu silip tekrar yüklemesinde fayda var.

Ne logitech ne de slam vac ban yeme sebebi değildir. VAC veritabınında kayıtlı olan hileleri tespit eder. Bende de slam ve logitech gaming software yüklü, ben niye ban yemedim?

Arada kaynayan kimse yok. Paralı hile kullanıp yakalananlar var.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı