COVID-19 hakkında konuşalım

Ben de corona geçirirken sürekli kekik çayı içtim ve çok hafif atlattım alakası var mıdır acaba? Bu arada ailemi bu hastalığa kurban vermekten çok korkuyorum. Anne baba ikisi de çok yaşlı, kabus gibi resmen.
Kekik çayı nefesi açıyor, vücudu temizliyor.

Bence alakası var.

Merhaba,

Arkadaşlar öncelikle 47 yaşındaki amcamın şu an yoğun bakımda entübe olduğunu söylemek istiyorum.

Yaklaşık 7 gün coronayı evde geçirdiler, hemen hemen iyileşmelerine yakın amcam sürekli baş ağrısı yüzünden hastaneye gitti (migren, tansiyon var daha önce de tifo geçirmiş)

Hastaneye gittiklerinde sadece verilen ilacı içmeyen kuzenim iyi, diğerleri ilacı içince daha kötü oldu. Yengemde nefes darlıkları vs. var ama tedavisi dışarıda sürüyor, küçük kuzenim ise daha iyi fakat o da ilk halinden kötü.

Amcam ilacın etkisinden midir bilinmez şu an ciğerlerine sarmış bu hastalık, dün doktorlar iyi demiş bugün ölüm kalım savaşı veriyor.

Biz de ailecek atlattık ve babam amcamdan daha yaşlı, ilacı içmediği günler normal grip gibiydi. İlacı içtiği günler terliyor, nefes alamıyor, ayağa kalkamıyordu.

Bu ilacı devlet dağıtırken bir görevli kapıdan evinize fırlatıyor, size yan etkisi olur mu veya başka bir sorun yaratır mı diye araştırma yapmadan ezbere bir şekilde günde 8 + 8 olmak üzere 3 gün içmenizi söylüyor.

Bazılarında durum daha farklı, babam kötüleşince ilacı bıraktırdım, hastaneye götürmedim bile ve şu an ailecek maşallahımız var.

Kısaca söylemek istiyorum ki bu ilaç herkeste olumlu etki bırakmıyor, diğer devletler sadece öksürük ilacı ve koasprin (kan sulandırıcı) veriyor.

Ayrıca corona iken sakın şekerli, tatlı şeyler yemeyin, bu hastalık şekere yapışabiliyor.

Biz corona iken aşağıdakileri yaptık;

Her gün turunçgil, muz yedik.
Kestane şurubu yedik (akciğerleri temizliyor)
Kara havuç, normal havuç yedik.
Kekik otu kaynatıp içtik.

Normal grip gibi atlattık, umarım bu yazı insanların işine yarar.

İlaç faydasız demiyorum fakat çoğu insanda daha öldürücü bir etki bırakıyor bu ilaç.

Kanın pıhtılaşmasına neden oluyor, yengemin ablası hastalığı atlattıktan 2 hafta sonra kalp krizinden öldü.

Bu ilaç test edilmeden halka dağıtılıyor, bu yüzden kullanılmasını önermiyorum. İnşallah bu zorlu süreci hep beraber atlatacağız.

Lütfen kalabalık ortamlarda maskenizi takın!

Bu hastalık yaşlı genç dinlemiyor...
Amcam vefat etti.

Lütfen maskelerinizi takın, lütfen bitsin bu hastalık.

Amcam vefat etti.

Lütfen maskelerinizi takın, lütfen bitsin bu hastalık.
Başınız sağ olsun. Keşke iş maske takmayla bitse. Kısıtlamaları insanlara dayatmak için bir araç olarak görülmeye başladı bu virüs. Devletlerin virüsü bitirmek gibi bir amaçları olduğunu sanmıyorum. Umarım yanılıyorumdur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Başınız sağ olsun. Keşke iş maske takmayla bitse. Kısıtlamaları insanlara dayatmak için bir araç olarak görülmeye başladı bu virüs. Devletlerin virüsü bitirmek gibi bir amaçları olduğunu sanmıyorum. Umarım yanılıyorumdur.
Virüsü bitirmek isteseler herkes 30 gün işinden, evinden çıkmayacak diyeceklerdi.

22 gün kısıtlama var herkes geziyor.

Hükümetin yanlış yönetimi yüzünden amcam vefat etti bugün. Sadece başı ağrıyordu, ilaç verdiler kuzenin ve yengem de kötüleşti, ilaç içmeyen kuzenime bir şey olmadı.

Hakkım hiçbirine helal değil.

Son düzenleyen: Moderatör:
Virüsü bitirmek isteseler herkes 30 gün işinden, evinden çıkmayacak diyeceklerdi.

22 gün kısıtlama var herkes geziyor.

Hükümetin yanlış yönetimi yüzünden amcam vefat etti bugün. Sadece başı ağrıyordu, ilaç verdiler kuzenin ve yengem de kötüleşti, ilaç içmeyen kuzenime bir şey olmadı.

Hakkım hiçbirine helal değil.
İnsanların sağlığını düşünüyor olsalardı bu kapanmayı geçen sene yaparlardı. Sözde kapanma var ama 16 milyon kişi çalışıyor. Geçen sene de insanları süreci şöyle iyi yönettik böyle iyi yönettik diye manipüle ettiler. Avrupa battı Amerika yıkıldı propagandaları yapıldı. Gelinen noktada onların çok gerisinde kaldığımız bariz ortada. Bir de vakaları semptomatik ve asemptomatik olarak dünyada görülmeyen bir uygulamayla hasta sayısı olarak verdiler. Şimdi de nispet yapar gibi turistler için sizleri ayak altından çektik demeye getiriyorlar. Kışın da kısıtlama geleceği konuşulmaya başlandı bile. Sırf kötü yönetilen süreç yüzünden milyonlarca insan mağdur oldu. İşçi, esnaf desen onlar zaten kötü durumdaydı. Şimdi iyice batık duruma geldiler. Öğrencilerin eğitim hayatı çalındı. En önemlisi insanların hayatı "çalındı". Neden çalındı diyorum? Çünkü insanların ölmesinin sebebi sadece %3 öldürücülüğü olan virüs yüzünden değil, yanlış tedaviden kaynaklı. Verilen ilaçların covid ile alakası yok. Aşağıdaki videoyu izlerseniz ne demek istediğimi anlarsınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Aşağıdaki videoyu izlerseniz ne demek istediğimi anlarsınız.
Bu kısım biraz saçma oldu kabul ediyorum. Siz yaşadınız zaten bu durumu.

Aspirin de işe yarıyor. Bulgarlar kutu kutu aspirin alıyordu Türkiye sınırından.
O kalp için
Amcam kalp krizi geçirip ölmüş, günde 8 gramlık ilaç dayıyorlar sonra damarlar tıkanıyor.

Nasıl bir yönetim nasıl bir sistem bu bilmiyorum, solunum yetmezliğinden ölmemiş kalpten ölmüş

Son düzenleme:
O kalp için.
Amcam kalp krizi geçirip ölmüş, günde 8 gramlık ilaç dayıyorlar sonra damarlar tıkanıyor.

Nasıl bir yönetim nasıl bir sistem bu bilmiyorum, solunum yetmezliğinden ölmemiş kalpten ölmüş.

Çok geçmiş olsun ve öncelikle başınız sağ olsun. İlk olarak annemin çalıştığı fabrikadaki arkadasından anneme virüs bulasıyor mesafeli ve maskeli çalısmalarına rağmen. Annemden sonra babamda öksürük basladı babam 2.doz sinovac asını olmustu olalı 4-5 gün oluyordu sanırım. Sonra annemin gözleri kanlanmaya baslayınca fabrikanın doktoru test için sevk veriyor. Daha sonra babamla ikisi gidip test veriyor ve ikisi de pozitif çıktı. Daha sonra ilaç tedavisi baslandı annemle babam ilaçlarını iciyorlar koraspirinde içiyorlar kan sulandırmak için. Bende test verdim fakat benimki negatif çıktı. 10 gün bende karantinadayım. Karantina bittikten sonra test yapılması önerilmiyor hastalıgın geçip geçmediğini nereden anlayacağız?
Evde gerçekten işler cok zor gidiyor ben tek basıma onlara bakmaya calısıyorum. Sürekli maske ve eldiven değiştiriyorum kendimide kollamaya calısıyorum. Bende de bugun göğüste hafif yanma ve kuru öksürük basladı arada bir. Psikolojik mi bilmiyorum ama gerçekten zor bir durum. 14 gün sonra tekrar test yaptırmak istiyorum yaparlar ise.
İlaçları 3-3 içiyorlar simdi ama yazdıklarını duyunca bir kötü oldum. İlaç gerçekten tehlike mi?
Babama ilk günler üşüme ve titreme gelmişti şu an durumları iyi gibi gözüküyor.

Çok geçmiş olsun ve öncelikle başınız sağ olsun. İlk olarak annemin çalıştığı fabrikadaki arkadasından anneme virüs bulasıyor mesafeli ve maskeli çalısmalarına rağmen. Annemden sonra babamda öksürük basladı babam 2.doz sinovac asını olmustu olalı 4-5 gün oluyordu sanırım. Sonra annemin gözleri kanlanmaya baslayınca fabrikanın doktoru test için sevk veriyor. Daha sonra babamla ikisi gidip test veriyor ve ikisi de pozitif çıktı. Daha sonra ilaç tedavisi baslandı annemle babam ilaçlarını iciyorlar koraspirinde içiyorlar kan sulandırmak için. Bende test verdim fakat benimki negatif çıktı. 10 gün bende karantinadayım. Karantina bittikten sonra test yapılması önerilmiyor hastalıgın geçip geçmediğini nereden anlayacağız?
Evde gerçekten işler cok zor gidiyor ben tek basıma onlara bakmaya calısıyorum. Sürekli maske ve eldiven değiştiriyorum kendimide kollamaya calısıyorum. Bende de bugun göğüste hafif yanma ve kuru öksürük basladı arada bir. Psikolojik mi bilmiyorum ama gerçekten zor bir durum. 14 gün sonra tekrar test yaptırmak istiyorum yaparlar ise.
İlaçları 3-3 içiyorlar simdi ama yazdıklarını duyunca bir kötü oldum. İlaç gerçekten tehlike mi?
Babama ilk günler üşüme ve titreme gelmişti şu an durumları iyi gibi gözüküyor.
Geçmiş olsun. Hangi ilaçları kullanıyorlar?

Geri
Yukarı