COVID-19 hakkında konuşalım

Benim testim negatif cıkmıstı gidip ilk gün yaptırdım. Şu an 5.gündeyim carsamba.
Sabah öksürük baslamıstı hafif iyiydim ama gün içi aksam üzeri ders calısıyordum tuvalete gidecektim bacaklarım tutmuyor ağrıyordu halsizdim cok üşümek geldi üstüme hafif atesim var gibiydi. İnternette araştırdım 5,6 günden sonra teste yansıyormus COVID temaslı oldugm için tekrar test yaptırsam mı? Ne zaman yaptırmalıyım.

Dışarı çıkmama şansın varsa teste gerek yok, negatif çıksan da COVID olma ihtimalin var.

Ateşim yükseldi ve acile kaldırıldım. Tekrar test yapıldı ve bu safer pozitif cıktım.

Panik yapma basit bir ateş, amcam panik yapmayıp evinde otursaydı ölmeyecekti.

Hastaneye kendi arabasıyla sapasağlam gitti, günde 200 mg X 16 ilaç verdiler. Kalp krizinden öldü gitti, hastanelerde doktorların elinden bir şey gelmiyor.

Sağlık kurumu bu ilacı ver diyor vermek zorunda kalıyorlar.

Nasılsın kardeşim iyi misin? Aradan bayağı geçmiş ama.

Teşekkür ederim. Çok şükür atlattık. Ara sıra kesik öksürüyoruz ama onun haricinde iyiyiz. Çok zorlu bir süreç, Allah kimseye vermesin bu hastalığı. Hiçbir şey yiyemiyordum istifra ediyordum ateşim cıkıyordu öksürük zaten cabası. İdrarım kanlı idrar şeklinde geliyordu şu an düzeldi. Bol su icmek cok onemli.
Saç dökülmem arttı hastalıktan sonra cok fazla saçım dökülüyor... Buna da şükür.
Verilen ilaçları da kullandım. Favipiravir sadece düşük doz ictim zayıf oldugum için.
Merhaba arkadaşlar, COVID belirtileri basladıgında ateş titreme nabız yükselmesi vb. acilde benden kan almıslardı kan değerleri geç cıktı. E nabız üzerinden değerlerime baktığımda;
PO2 değeri normal değeri: 83-108 aralığında olması gerekirken benim 17,3 cıkmıs. SO2: 95-99 benim 25.0
Pco2: 32-48 benim değerim 49,4

Şu an iyi hissediyorum kendimi yine de dahiliyeye gidip tekrar değerlerime baktırmam gerekir mi?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı