COVID 19 herkese bulaşacak

Korona ilk çıktığında hastalığa müdahale için oluşturulan ekiplerden birinde ailem çalışıyordu. O zamanlarda aynı şekilde çok bulaşıcı, herkese bulaşacak gibi söylemler vardı. Bu söylemlerin yanlış olduğunu iddia etmiyorum fakat ailem iş yerinde düzgün korundu, ben eve gelince hiç bir yere dokunmadan ellerimi yıkadım dışarıda elime yüzüme götürmedim hiç. Her şeyi doğru bir şekilde yaparak şuana kadar ne ailem ne ben korona olduk. Bir gün herkese bulaşacak olabilir fakat ne kadar yavaş giderse hastanelerin yükü o kadar azalır. Bu yüzden maskenizi düzgün takın ellerinizi dışarıda yüzünüze gözünüze götürmeyin eve gelince hiç bir yere dokunmadan ellerinizi yıkayın sonra kıyafetlerinizi çıkardıktan sonra tekrar ellerinizi yıkayıp pijamalarınızı öyle giyin. Bakalım omicron varyantını nasıl geçireceğiz.

Bizim okuldakiler birbirlerine dezenfektan püskürtüyor. Bu yüzden getirseler bile 3-4 güne bitiyor bu yüzden koymuyorlar.

Her okulda vardır öyle aptal kişiler. Ayrıca erkek olur kendileri. O yüzden kızlarla arkadaşlık kurmayı tercih ediyorum okul ortamlarında. Yani kendi sınıfımdan örnek verirsem kızlar yapmıyor.

Geri
Yukarı