Günlük Covid-19 tablosu değişti

Tablo artık 1. Doz aşı yerine en az 2 doz aşı olan illeri gösterecek ve tablo bu şekilde:

harita.jpg

Tablo hakkında ne düşünüyorsunuz ?

Agresif mi? Dostum agresif olsam kaynağın var mı diye çıkışırdım zaten. Eğer yanlış ile bizi de bilgilendirin biz de doğruyu görelim agresiflik gibi bir şeyim yok sadece soru sordum.
Daha önce bizlere vakalar ile ilgili yanlış bilgi vermediler mi dostum? Ayrıca bu bilgiyi bizim değil devletin vermesi lazım , bizden bu bilgiyi istemen saçma.

Renk seçimleri tam tersi olsaymış daha güzel olurdu.
Aşırı saçma bir renk seçimi var.

Kırmızı, turuncu, sarı aynı tonlardayken açık maviyi nereden bulup getirmişler, saçma olmuş. En koyuları vişne çürüğü yapsalarmış iyi olurmuş.

Daha önce bizlere vakalar ile ilgili yanlış bilgi vermediler mi dostum? Ayrıca bu bilgiyi bizim değil devletin vermesi lazım , bizden bu bilgi istemen saçma.
Dostum o konuda bakan açıklamasını yaptı düşük olanlar hastaneye yatanlar sonradan açıklanan ise bütün hastaları kapsıyordu. Tam emin değilim ama böyle bir şeydi. Evet yaptıkları yanlış bir şey ama elinde bu tabloya yalan diyebilmek için elinizde 'sağlam' bir kaynak olması gerekli.
Daha önce nasıl vaka sayılarının gizlendiğini, ölüm sayılarının azaltıldığını görmediniz mi? Sizce bu tablonun doğru olduğuna inanmak mantıklı mı?

Dostum o konuda bakan açıklamasını yaptı düşük olanlar hastaneye yatanlar sonradan açıklanan ise bütün hastaları kapsıyordu. Tam emin değilim ama böyle bir şeydi. Evet yaptıkları yanlış bir şey ama elinde bu tabloya yalan diyebilmek için elinizde 'sağlam' bir kaynak olması gerekli.
Hükümetin bir güven endeksi vardır benim gözümde bu oran yüzde 10 bile değil , sürekli halkına yalan söyleyen bir hükümete de güven kalmıyor. Sürekli yalan söyleyen bir arkadaşınızın verdiği bilgiye güvenir misiniz?

Çok kaynak istiyorsan TUİK'in açıkladığı enflasyon oranları ile marketteki fiyatları karşılaştırabilirsiniz. Bu iktidarın açıkladığı rakamlar ile gerçeğin yakından uzaktan bir alakası yok.

Geri
Yukarı