COVID-19 pandemisi nasıl sonuçlanacak?

Exotic

Hectopat
Katılım
9 Temmuz 2014
Mesajlar
612
Çözümler
1
Yer
Balıkesir
Tüm dünyayı birden etkisi altına alan bu pandemi hakkında herkesin iyi kötü, ilginiç ya da sıradan görüşleri vardır. Sizlerden bu pandeminin nasıl sonuçlanacağı hakkında görüşlerinizi almak istiyorum. Dünya üzerinde çok kısa zamanda çok fazla şey değişti. Sizce pandemiden sonra teknolojiye daha entegre tamamen Online odaklı bir hayat mı yaşayacağız yoksa eski hayatımıza geri mi döneceğiz? Görüşleriniz nelerdir?
 

Pilot Bey24

Centipat
Katılım
12 Kasım 2020
Mesajlar
2.818
Makaleler
1
Çözümler
2
Yer
Mars
Eeee yani işte...

Olacak bir şeyler yeenim. Ağışına bırak(!)
 

BERWAR

Zettapat
Moderatör
Katılım
19 Eylül 2015
Mesajlar
31.388
Makaleler
8
Çözümler
40
2022-23 yılına kadar bu pandemi sürecektir. Aşının bulunmasıyla virüsü kontrol altına alacağız artık, ancak aşı bulundu diye sosyal mesafe ve maske takmaya devam etmeliyiz. Her ne kadar artık aşı olanlar bu virüs yüzünden ölmeyecek olsa da bulaşma ihtimalini ortadan kaldırmıyor aşılar, özellikle inaktif aşılar. MRNA aşılarının koruma oranı inaktif aşılara göre özellikle Sinovach'ın Coronavach aşısına göre epey fazla.

Bu virüs bize bu tür salgınlarda ülkelerin sağlık alt yapısının ne kadar kırılgan ve yetersiz olduğunu da gösterdi. Bu virüs benzeri küresel salgınlar ilk olmayacağı gibi son da olmayacak.

Virüsün bize en önemli dersi bizi kurtaracak tek yolun, tek çıkış noktasının bilim olduğunu bir kez daha kanıtladı. Bizi kurtaran yine bilimin gücü oldu, bilim adamlarına ve sağlık çalışanlarına çok şey borçluyuz. Bu pandemi süresi boyunca ortaya koydukları çabalardan dolayı bu insanlara minnettarız.

Normal hayatımıza dönmek biraz daha zaman alacak maalesef. Eninde sonunda eski günlerimize döneceğiz.
 

.I.N.И.A.

Kilopat
Katılım
19 Eylül 2016
Mesajlar
2.801
Makaleler
2
Çözümler
6
Yer
9847
"The Great Reset" ve "Ajanda 2030" bu terimleri Google arat az çok anlarsın dünyanın nereye gittiğini. Pandeminin bunla ne ilgisi mi var? Pandemi bir tur katalizör görevi görecek.
 

Emre Rekt

Centipat
Katılım
30 Ekim 2020
Mesajlar
2.468
Çözümler
8
2023'e kadar devam edecek bence. Fakat 2022'nin kasım aylarına doğru kontrol altına alacağımızı düşünüyorum.
 
Yukarı