Covid 19 veritabanı için fikir önerisi

Aydın Bekoğlu

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Back-End Developer
Arkadaşlar merhaba başlığı tam istediğim şekilde yazamadım o yüzden burada anlatacağım tam olarak neye ihtiyacım olduğunu. İnşallah başlığı gören içeriğe bakmadan çıkmaz :)

Malum koronadan dolayı okullar yok ve vize haftam bu yüzden vizelerim Online ortamda olmak zorunda. Veri tabanı hocam Online Vize'nin sağlıklı olmayacağını düşündüğünden dolayı ödev verdi ve 30 Nisan'a kadar bitirmem gerekiyor. Verdiği ödev 10 maddelik bir ödev ama hepsini ben yaparım. Benim sadece bir fikre ihtiyacım var çünkü bir türlü bulamadım.

Hoca korona ile ilgili bir sorun bulmamızı ve bunu database olarak tasarlamamızı istedi. İşte er diagram, SQL sorguları, tablo arası ilişkiler, 5N kuralına uygun falan falan. Buraya kadar tamam 7 günlük sürede her türlü hallederim diğer vize ödevlerini aradan çıkardım zaten, sadece bu kaldı. Fakat sorun şu ki nasıl bir veri tabanı yapabilirim bir türlü aklıma gelmiyor. fikir konusunda yardımınıza ihtiyacım var :)

Hoca "bir hastanede kaç tane koronalı kişi var, kaç tanesi iyileşmiş, kaçı hala hasta, yoğun bakımda olan var mı vb. böyle basit şeyler olmasın ve sınıftaki diğer kişiler ile de belli bir düzeyde benzer veya tamamen aynı olmasın" dedi. Sınıfta 100 kişi var ve nasıl farklı olacak bilmiyorum? Zaten sıkıntı da bu. Yoksa aklıma fikir geliyor ama hem basit hem de herkesin aklına gelebilir şeyler. Yani 0 almak istemiyorum. Hem kendi "sorunu vermiyor bizim bulmamızı istiyor hem de aynı olmasın diyor üstelik diğer vizelerde varken :) "

Kısacası Technopat ailesinin fikrine ihtiyacım var.

Burayı incelersen fikir edinebilirsin

Burayı incelersen fikir edinebilirsin

Hocam burada sadece belli başlı istatistikler var maalesef bir fikir edinemedim.

Uyarı! Bu konu 4 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı