COVID aşısına güveniyor musunuz?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Henüz daha yeni çıkmış bir aşıyı zank diye herkese vurdular. Ben halen olmadım üniversiteye geçene kadar 1 sene var. O zaman versiyonları gelecektir. Düzeltmeler illaki yapılacaktır. Bu yüzden aceleniz yoksa beklemek en iyisi.

Bir maske takıp arada kolonya falan dökmek bu kadar zor olmasa gerek.

Türkiye'de vaka sayılarına baksan göreceksin zaten ne kaynağı istiyorsun?

Bak kendin diyorsun. Vaka sayılarının artmaması için aşı bile olsan düzgün davranman gerekir. Yoksa bu tablolar ortaya çıkar. Kendinle çelişiyorsun.

Biz kendimiz için değil aşı olmayanlara bulaştırmaktan korkuyoruz. Milletin günahını neden alalım. Aşı oldum maske takmayayım oh ne rahat hayat. Kusura bakma ama öyle rahat hareket edemezsin. Hala aşı olmayan insanlar var. Onların günahını almaktan hiç mi korkmuyorsunuz arkadaşlar. Kendinize gelin artık.
O bir yana etrafında kronik hastalıklı yakınları olan bir sürü insan var. Buna ben de dahilim. Babam ve annem dahil yakınlarımın yarısından fazlası kronik hastalıklı. Ben kurtulurum belki ama onlara bulaşırsa kurtulmaları çok zor.

Türkiye'de vaka sayılarına baksan göreceksin zaten ne kaynağı istiyorsun?
Ölen insanların aşı olup olmadığını nerden biliyorsunuz?

Ayrıca ilk mesajımda aşının virüsün bulaşmasını engellediğini değil ağır geçirmemeniz için gerekli olduğunu söyledim.

Bak kendin diyorsun. Vaka sayılarının artmaması için aşı bile olsan düzgün davranman gerekir. Yoksa bu tablolar ortaya çıkar. Kendinle çelişiyorsun.

Çeliştiğim falan yok. Milyonlarca insan aşı oldu ve hala yayılmaya devam ediyor. Vakalar ve ölmüler devam ediyorsa işe yaramadığını gösteriyor.

Zamanla aşı yaptıran insanlarda farklı yan etkiler çıkmayacağının ve aşı olduğu halde yine hastalık bulaşmayacağının garantisi yoksa niye insanlara aşı yapılıyor?

Aşı hastalık bulaşmasını engellemez. Daha hafif atlatman için vücudunu hazırlamış olur.
Aşının icat olduğu tarihe bak bir de 2021'de aşı hakkında yapılan yoruma bak. Şaka mısınız siz ya?
Aşı olmayanlar yüzünden virüs mutasyona uğruyor. Bir aşılının vücudunda ise virüs çoğalamıyor ve mutasyona uğramıyor. Bu yüzden aşı sadece bireysel değil, aynı zamanda toplumsaldır.

Her şeyi dine bağlamayı bırakın artık.

Din değil bu. İnsanlık meselesi. Hadi günah tarafından bakmayalım. Neden başka bir insanı öldürüyorsun. Tanımadığın birini öldürüyorsun neden. Aman maske takmayayım nefes alamıyorum. Oldu canım. Millet boşuna takıyor o zaman. Millet boşuna sizin yüzünüzden ölüyor. Evet başkasını öldürmek gülünç geliyor değil mi? Nasıl çok komik ama değil mi?

Çeliştiğim falan yok. Milyonlarca insan aşı oldu ve hala yayılmaya devam ediyor. Vakalar ve ölmüler devam ediyorsa işe yaramadığını gösteriyor.

Aşı olup maskeyi atanların yüzünden yayılmaya devam ediyor. Kurallara uysalar böyle olmaz.

Din değil bu. İnsanlık meselesi. Hadi günah tarafından bakmayalım. Neden başka bir insanı öldürüyorsun. Tanımadığın birini öldürüyorsun neden. Aman maske takmayayım nefes alamıyorum. Oldu canım. Millet boşuna takıyor o zaman. Millet boşuna sizin yüzünüzden ölüyor.

Aşı olup maskeyi atanların yüzünden yayılmaya devam ediyor. Kurallara uysalar böyle olmaz.

Neyse karşılıklı tartışma ortamına döndürmek istemiyorum. Diğer insanların yorumlarını bekliyorum. Benim fikrim bu.

Neyse karşılıklı tartışma ortamına döndürmek istemiyorum. Diğer insanların yorumlarını bekliyorum. Benim fikrim bu.

Ben de seninle daha fazla konuşmak istemem. Milleti öldürmeye hakkın yok diyorum orada gülücük atıyorsun. Çok komik.

Aşı hastalık bulaşmasını engellemez. Daha hafif atlatman için vücudunu hazırlamış olur.
Aşının icat olduğu tarihe bak bir de 2021'de aşı hakkında yapılan yoruma bak. Şaka mısınız siz ya?
Aşı olmayanlar yüzünden virüs mutasyona uğruyor. Bir aşılının vücudunda ise virüs çoğalamıyor ve mutasyona uğramıyor. Bu yüzden aşı sadece bireysel değil, aynı zamanda toplumsaldır.

Aşıya karşı değilim. Aşı adı altında bu yapılan sıvılar yeterince testleri yapılmadı. Anlamak mı istemiyorsunuz? Bir şeyin aşı niteliği alabilmesi için yıllarca hayvanlar ve sonra insanlarda testleri yapılması gerekirdi. Bu şeylerin ne olduğu bile belli değil.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı