COVID testi pozitif çıkınca ne yapılmalı?

Geçmiş olsun, PCR testi hastalıkların teşhisin de kullanılmaz ama, ne hikmetse kullanılıyor. Bunu PCR'ın mucidi nobel ödül almış insan söylüyor. Bırakın hastalığın teşhisin de kullanılmasını salgının teşhisin de kullanılmaya başlandı. 1 buçuk yıl sonra DSÖ bu geçersizmiş dedi. Yani PCR testinin yeri yok ama, siz yine de bu yöntemi kullanmaya devam edin. Trajikomik bir durum çok yazık. Yanlış bir yöntemi DSÖ gibi bir örgüt bile, bile kullandırmaya devam edebilirsiniz diyor, 31 Aralık a kadar. Bir de aşı oldun mu peki bunu merak ettim? Covid19 hastası olmayabilirsin soğuk algınlığı da olabilir. PCR testin de ne ararsan onu bulabilirsin onun için endişe etme, tekrar geçmiş olsun.

Geçmiş olsun, PCR testi hastalıkların teşhisin de kullanılmaz ama, ne hikmetse kullanılıyor. Bunu PCR'ın mucidi nobel ödül almış insan söylüyor. Bırakın hastalığın teşhisin de kullanılmasını salgının teşhisin de kullanılmaya başlandı. 1 buçuk yıl sonra DSÖ bu geçersizmiş dedi. Yani PCR testinin yeri yok ama, siz yine de bu yöntemi kullanmaya devam edin. Trajikomik bir durum çok yazık. Yanlış bir yöntemi DSÖ gibi bir örgüt bile, bile kullandırmaya devam edebilirsiniz diyor, 31 Aralık a kadar. Bir de aşı oldun mu peki bunu merak ettim? Covid19 hastası olmayabilirsin soğuk algınlığı da olabilir. PCR testin de ne ararsan onu bulabilirsin onun için endişe etme, tekrar geçmiş olsun.
Teşekkür ederim.
Hayır aşım yoktu.

Ben de bugün test oldum. Bakalım sonucu ne çıkacak? Pozitif çıkacağımı sanmıyorum ama yine de ne olur ne olmaz. Sınıfın yarısı hastaydı ne de olsa.

Teşekkür ederim.
Hayır aşım yoktu.
Bilerek sordum, olduğunu tahmin ediyordum ama, yanıldım. Ben de olmadım, olmakta istemiyorum zaten. Yalan rüzgarı bir durumun içerisindeyiz. Hep yanlış gidiyoruz, şu an ben de 2 gündür rahatsızım, gitsem pozitifsin diyecekler adım gibi biliyorum. Gribe bile covid yapıştırıp gönderiyorlar, grip diye memlekette bir şey kalmadı çok anormal bir durum.

Umarım negatif çıkar.
Belirti var mı?
Yok hiçbir belirti yok. Sadece kuru öksürük var. Gerçi öksürük bende bahar mevsimlerinde hep olur (İlkbahar, Sonbahar). Ama daha önce hastalığı geçirdiğim için taşıyıcı olabileceğimden işkillendim. Tedbirleri sıkı tutuyorum çünkü etrafımdaki neredeyse herkes kronik hastalıklı. Onlara bulaşmaması gerekiyor.

Geri
Yukarı