COVID'in yeni varyantı ERİS51 ne yazık ki artık aramızda

Ne maske takarım ne aşı olurum artık. 2021 de sırf yüz yüze eğitime katılabilmek için aşı oldum bir süre sonra aşı zorunluluğunu kaldırdılar. Maske cezaları da silindi ben enayi miyim? Veba gibi bir hastalık gelmediği sürece takmayın. Bahsettiğin belirtiler normal hasta olunca da ortaya çıkabilecek belirtiler.

Sağlık bakanı Eris 51 Ülkemizde yok desede ülkemizde arkadaşlar.
Bir şekilde bunu geç söyleyecekler ama İstanbul'dan bahsedecek olursam şu an ortalık ishal kusma baş ağrısı halsizlik ile dolu.
Küçük çocuklarda da kısa süreli etkileri var. Bazı kişiler üstünde üstün bir etkisi yok ama Halsizlik ve kas ağrılarınız olursa PCR testi yaptırmanızı Kesinlikle ve ısrarla istiyorum. Mümkünse maske ve mesafeye dikkat edelim.

İster inanın ister inanmayın hastalık aramız da. COVID kadar ağır geçen duymadım işin aslı ama sonuçta aynı hastalık.
Bu covid tamamen bittiğinde biz ölmüş oluruz herhalde...

Sanırım doğru
İlk önce amcamlar hastalandı küsma, iştahsızlık, aşırır derecede bel ağrısı, ve baş dönmesi
Sonra da benden aileme geçti. Tabii doktora falan gitmedik Max 4 günde geçiyor bizde öyleydi
Şahsen bende şöyle oldu sabahtan akşama kadar 1 lokma yemek yemedim, 1 ağrı kesici ile belimin ağrısı biraz da olsa geçti, 4 üncü günde tam ileştim.
Aşı olmuş muydunuz?

Bir daha aşı falan olmam.
Aşi oldum eklemlerim iltihaplandi ve sismeler oldu 20 tane igne yedim bu yuzden ve hala gecmediler. Aşı su toplatiyor vucutta. Biontech olmustum 2 defa. 3. asiyi olsemde olmam artik.

Geri
Yukarı