CPU %100 kullanılıyor

Roni3rhan

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Msi Gtx 1650SUPER Ekran Kartı
İ3 9100F İşlemci
8x2 16gb DDR4 Ram
Msi h310m-vdh Anakart
Corsair 550w 80plus Power
Meslek
Öğrenci
Herkese iyi forumlar, gerçekten bıkmış durumdayım. Şu sorun yüzünden bilgisayarı formatladım temiz kurulum yaptım yine aynı. Çözümünü bilen söyleyebilir mi lütfen. Teşekkürler. Görsel bırakıyorum aşağıya.

sorun.png

Herkese iyi forumlar, gerçekten bıkmış durumdayım. Şu sorun yüzünden bilgisayarı formatladım temiz kurulum yaptım yine aynı. Çözümünü bilen söyleyebilir mi lütfen. Teşekkürler. Görsel bırakıyorum aşağıya.

Eki Görüntüle 1268423

Görünen Windows Defender fazla kullanıyor ama bence tarama yaptığından dolayı fazla kullanıyor , kapatabilirsin veya bu yöntemleri deneyebilirsin.
Arka plan uygulamalarını kapatmayı deneyin.
Gereksiz Windows hizmetlerini kapatın(Technopat'ta var madde madde internete yazarak bulabilirsin)
MSConfig hizmetler deyip oradan Microsoft hizmetlerini gizle oradan gereksizleri kapatabilirsin.
Bir yerde şunu gördüm ve işe yaradığını söylediler CMD'ye.
Powercfg /setacvalueındex scheme_current sub_processor ıdledısable 000.
Powercfg /setactıve scheme_current.
Kodunu yapıştır ve çalıştır yönetici olarak başlat CMD'yi.

Lütfen sistem özelliklerinizi de belirtir misiniz? ☝🏼
tabiki,

i3-9100F
Msi Gtx 1650S
msi h310m-pro vdh
480gb ssd
Görünen Windows Defender fazla kullanıyor ama bence tarama yaptığından dolayı fazla kullanıyor , kapatabilirsin veya bu yöntemleri deneyebilirsin.
Arka plan uygulamalarını kapatmayı deneyin.
Gereksiz Windows hizmetlerini kapatın(Technopat'ta var madde madde internete yazarak bulabilirsin)
MSConfig hizmetler deyip oradan Microsoft hizmetlerini gizle oradan gereksizleri kapatabilirsin.
Bir yerde şunu gördüm ve işe yaradığını söylediler CMD'ye.
Powercfg /setacvalueındex scheme_current sub_processor ıdledısable 000.
Powercfg /setactıve scheme_current.
Kodunu yapıştır ve çalıştır yönetici olarak başlat CMD'yi.
dediklerinizi tek tek uyguladım. fakat olmuyor :(

Tabii ki,

i3-9100F
MSI GTX 1650S.
MSI H310M-PRO VDH.
480GB SSD.

Dediklerinizi tek tek uyguladım. Fakat olmuyor :(

Koduda denediniz mi?
Windows Defender'i Full kapatmayı veya başka az CPU kullanan antivirüs indirdiniz mi?
Görev yöneticisinde CC Engine görüyorum Cheat Engine mi kurulu kuruluysa kaldırıp bakar mısınız veyahut tarama yapıp.

cevap veren herkese teşekküler fakat benim merak ettiğim işlemciyi hangilerinin çok kullandığı değil. farkettiyseniz cpu sürekli %100 ve kullanacak uygulama sonuna kadar kullanıyor. diğer yazılımlarda işlemci kullanımım ortalama masaüstünde boşta 20 küsürlerde dolaşıyor. benim merak ettiğim benim görev yöneticim mi bozuk? neden sürekli %100 yani ordaki en yüksek kullanılanları toplasak %50 olsa bile %100 diyor neden?

Cevap veren herkese teşekkürler fakat benim merak ettiğim işlemciyi hangilerinin çok kullandığı değil. Fark ettiyseniz CPU sürekli %100 ve kullanacak uygulama sonuna kadar kullanıyor. Diğer yazılımlarda işlemci kullanımım ortalama masaüstünde boşta 20 küsurlerde dolaşıyor. Benim merak ettiğim benim görev yöneticim mi bozuk? Neden sürekli %100 yani oradaki en yüksek kullanılanları toplasak %50 olsa bile %100 diyor neden?

Donma, takılma vs olmuyorsa dediğin olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı