CPU %100 kullanımı

İşlemcin sanırım turbo boost modunda çalışıyor, ısındıktan sonra hızını düşürüp tekrar yükseltiyor olabilir, BIOS'tan kapatmayı dener misin?

Eğer bilgisayarında önemli dosyaları flash belleğe veya başka yere atıp format atarsan sorun çözülebilir. Benim de cpu kullanımım yüksekti ve format olmadığı için sıfırladım virüs vardı sanırsam şuan normal cpu kullanımım

BIOS'dan XMP ayarını aç önce.

İşlemci sıcaklığına bak oyun esnasında. MSI Afterburner kullanabilirsin. Arka planda işlemci sömüren uygulama vardır belki. Kontrol et. Kaspersky'la virüs taraması yap. BIOS'u, Windows'u ve çipset sürücülerini güncelle.
dostum xmp açınca stok fan çok ses yapıyor denedim geçen gün driver lar güncel zaten sürekli pc başındayım dediğim gibi sadece lol,fortnite,gta da oluyor ama mesela arkada başka oyun oynayıp rander yapıyorum cpu %30 larda gayaet normal görünüyor

1) BIOS'a girip ayarları sıfırla ardından
2) Core Performance Boost'u kapalı tut
3) Ram MHZ değerlerin XMP ile 3200 çekebilirsin, parasının hakkını versin önce.
4) MSI Afterburner indirip, sırasıyla işlemci kullanımı, işlemci sıcaklığı, GPU kullanımı, GPU sıcaklığı, RAM kullanımı gibi önemli şeyleri bize göstermelisin. Bunun için rehberi ekliyorum.
5) Görev yöneticisini açıp işlemci kullanımını yüksekten düşüğe doğru sıralayıp bize ekran görüntüsü atar mısın?
6) XMP RAM MHZ değerlerini yükseltmek için kullanılıyor, FAN sesi yükseltmez. O Performance Boost'tur.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

1) BIOS'a girip ayarları sıfırla ardından
2) Core Performance Boost'u kapalı tut
3) Ram MHZ değerlerin XMP ile 3200 çekebilirsin, parasının hakkını versin önce.
4) MSI Afterburner indirip, sırasıyla işlemci kullanımı, işlemci sıcaklığı, GPU kullanımı, GPU sıcaklığı, RAM kullanımı gibi önemli şeyleri bize göstermelisin. Bunun için rehberi ekliyorum.
5) Görev yöneticisini açıp işlemci kullanımını yüksekten düşüğe doğru sıralayıp bize ekran görüntüsü atar mısın?
6) XMP RAM MHZ değerlerini yükseltmek için kullanılıyor, FAN sesi yükseltmez. O Performance Boost'tur.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
deniyim dostum bi hemen

Geri
Yukarı