CPU Kullanımı %100

• Konuyu başlatan Oğulcan Erişti
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 44
  • Görüntüleme 31B
O

Oğulcan Erişti

Ziyaretçi
Merhaba dostlar,
Yaklaşık 2 haftadır canımı sıkan olaylar olmuyor değil bilgisayarımda. Bu sorundan bahsetmek isterim sizlere. Umarım yeterli cevabı alabilirim. Şimdiden hepinize teşekkürler.

Sorunum şu. Gayet güzel oyun oynadığım ve internette sörf yaptığım bilgisayarımı 2 dakika boş bıraksam, CPU kullanımı %100'e vuruyor ve Görev Yöneticisi'nden baktığımda bu hizmeti sonlandırmak istediğimde "Bilgisayarı Kapat" uyarısı alıyorum. Resimli örnekle açıklayayım, umarım yardımcı olursunuz. :)

528inciy4905688.jpg

Bu hizmet ana bilgisayarla bağlantılı olduğu için, sonlandır dediğimde "Bilgisayarı kapat" uyarısı alıyorum fakat kapat dediğimde de sanki bir program kapatılmış gibi CPU kullanımı azalıyor ve internet bağlantısı kesiliyor.

Not: Norton, Kaspersky gibi çeşitli antivirüsler ile sistemimi tarattım fakat olumsuz sonuç bulmadı. Buna ek olarak, bilmem işe yarar mı fakat AdwCleaner ve Emsisoft Anti-Malware programlarını da denedim.
Ayrıca bu CPU kullanımı sürekli olarak olmuyor, bilgisayarı boş bıraktığımda bir anda yükleniyor CPU kullanımına. Sonlandırıp devam edince nedense gelmiyor.

@Recep Baltaş, hocam meşgul değilsen ilgine muhtacım. Diğer arkadaşlar kadar sizlerin yorumu da önemli.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba o işlem grubunun altında bir tek Tanı İlkesi mi açık?

Edit: Kendi pcmde açtım eğer güvenlik duvarı çok kullanıyorsa portları zorlayan birşey olabilir.

@Plender, ilk geldiğinde çoğunlukla 4-5 adet program gözüküyor. Sonlandır dediğimde ise sadece Tanı İlkesi Hizmeti kalıyor.

@Kerem Taha, notta belirttiğim gibi, antivirüsler hiçbir olumsuz sonuç bulmadı.

Bilgisayarı güvenli modda başlattığınızda aynı şey oluyor mu denediniz mi?

Genellikle windows defender durduk yere yoruyor zaten windows 8 de hizmetleri veya işlemciyi

@Plender, güvenli mod ile başlattığımda da aynı sorun oluşuyor. Ayrıca bazen sağ aşağı baloncukta "Windows Güvenlik Duvarı kapalı, tıklayarak açın." uyarısı geliyor. Uyarıya tıklamıyorum, bakıyorum ki Güvenlik Duvarı açık halde. Eğer bu sorunu Defender yapıyorsa, devre dışı bırakayım.

Bende olmuştu silsem de geri geliyordu daha sonra başlangıçtan kaldırmıştım bi daha açılmamıştı ama anca tamamen silmek için fabrika ayarlarına döndüm. Dediğim gibi büyük ihtimal virüstür.

Son düzenleyen: Moderatör:
Isınma yok ama değil mi? Ben de de Laptopum öyleydi. Kullanım sürekli %90-%100 dü. Formattan sonra düzeldi. Benimki virüs ile alakalıydı herhalde. Ama bende de virüs programı bulamamıştı, sorun.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı