CPU Anlık Isınma

Abdulkadir_ege

Kilopat
Daha fazla  
Selamar, i5 9300H işlemcim var. Boşta 35-40 derecelerde geziyor. Bazen 60 dereceye çıkıp iniyor. Bu anormal bir şey mi?
Adsız.png

Laptoplarda ThrottleStop kullanımı son dönemlerde baya arttı galiba ancak bu program laptoplar için uygun değil. Çünkü laptoplarda overclock ciddi sorunlar teşkil etmekte.Müzik dinlerken ses sorunları dahil işlemci için voltaj çekilmesine bağlı yaşadığınız bir sorun. Önerim bilgisayarınızı normal ayarlarında kullanmak. Laptopların belirli güç şemalaı olduğu ve içlerinde overclock için uygun anakart komponentleri olmadığı için bir süre sonra işlemci veya anakart kaynaklı sorunlar da yaşamanız olasılık dahilinde.
Yani eski ayarlarında da bu sorun oluyordu. Dediğim gibi sık sık olmuyor

Laptoplarda ThrottleStop kullanımı son dönemlerde baya arttı galiba ancak bu program laptoplar için uygun değil. Çünkü laptoplarda overclock ciddi sorunlar teşkil etmekte.Müzik dinlerken ses sorunları dahil işlemci için voltaj çekilmesine bağlı yaşadığınız bir sorun. Önerim bilgisayarınızı normal ayarlarında kullanmak. Laptopların belirli güç şemalaı olduğu ve içlerinde overclock için uygun anakart komponentleri olmadığı için bir süre sonra işlemci veya anakart kaynaklı sorunlar da yaşamanız olasılık dahilinde.

Undervolt işlemi hiçbir şekilde sıkıntı yaratmıyor kendim denedim. Sadece mavi ekran hatası alırsın sonra kapanır cihaz açılır. Ama overclock dediğiniz gibi sıkıntılı.

Sürücülerini günceller misin. :)
Driverıdentifier bu uygulamadan güncel olmayan sürücülerimi buldum kendim el ile teker teker yüklüyorum da uygulamayı ilk defa kullanıyorum bir sıkıntı olmaz dimi?
Undervolt işlemi hiçbir şekilde sıkıntı yaratmıyor kendim denedim. Sadece mavi ekran hatası alırsın sonra kapanır cihaz açılır. Ama overclock dediğiniz gibi sıkıntılı.
Açıkcası ben memnunum şu an 97 dereceyi bulan işlemci 85 80 e düştü.

Driver Identifier bu uygulamadan güncel olmayan sürücülerimi buldum kendim el ile teker teker yüklüyorum da uygulamayı ilk defa kullanıyorum bir sıkıntı olmaz dimi?
Sürücü bulucu uygulamaların hiçbirini kullanmayınız. Boş yere sorunlarla uğraşırsınız. Sosyal'de ufak bir arama yapmanız yeterli, neden kullanmamanız gerektiğini öğrenmeniz için.

Windows Update kontrol ediyor zaten. GPU sürücünüzü elle kurmanız sizin faydanıza olacaktır. Onun dışında Windows 10'da kendisi hallediyor zaten.
sürücülerim şu an güncel o zaman ama HWİNFO64 , CPUZ gibi uygulamalı açınca oluyor bu donma ve dırr sesi. 4. saniyede sesin bozulduğunu görebilirsiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Laptop üreticinizin sitesinde ilgili marka model sürücüleri vardır.
İndirip tekrar yükledim sürücüleri ama HWİNFO64 u açınca tekrardan yapıyor
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı