Çözüldü CPU Fan Değişimi Sonrası Bilgisayar Açılmıyor

• Konuyu başlatan BBG
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 16
  • Görüntüleme 4B
Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

BBG

Hectopat
Merhaba, arkadaşlar bugün sipariş ettiğim Cooler Master soğutucuyu montajını gerçekleştirdikten sonra bilgisayar açılmadı. Güç düğmesine bastıktan sonra CPU ve egzoz fanı 2 saniye dönüp duruyor. Neden yapıyor olabilir?
Ayrıca eski CPU fanı takınca da problem devam ediyor.

Son düzenleme:
Çözüm
Pazartesi günü servise gösterip haberdar ederim. Bilgilenilmesi amaçlı teşekkür ediyorum.
Evet arkadaşlar bugün gerekli tespitler yapıldı anakarttan kaynaklanıyormuş. Konu çözülmüştür kilitlenebilir.
İşlemci fanının 4 pin kablosunu çentiğe göre taktığına eminsen PC hala start vermiyorsa fiziksel zarar vermiş olabilirsin. Ayrıca eski fanı taktığında yine aynı sorunu verdiğini söylemişsin işlemcinin yanındaki 4 veya 8 pin güç girişini yuvaya doğru bastır anakarta bağlı her şeyi çıkarın sadece işlemci, soğutucu ve RAM takılı kalsın öyle deneyin.

İşlemci fanının 4 pin kablosunu çentiğe göre taktığına eminsen PC hala start vermiyorsa fiziksel zarar vermiş olabilirsin. Ayrıca eski fanı taktığında yine aynı sorunu verdiğini söylemişsin işlemcinin yanındaki 4 veya 8 pin güç girişini yuvaya doğru bastır anakarta bağlı her şeyi çıkarın sadece işlemci, soğutucu ve RAM takılı kalsın öyle deneyin.

Bu yöntemi de denedim sonuç videodaki gibi aynıydı.
Geçmiş olsun anakart bozulmuş. Niye dersen aynı problemden anakartım serviste.

Tamiri oluyor mu bu sorunun.

Pazartesi günü servise gösterip haberdar ederim. Bilgilenilmesi amaçlı teşekkür ediyorum.
Evet arkadaşlar bugün gerekli tespitler yapıldı anakarttan kaynaklanıyormuş. Konu çözülmüştür kilitlenebilir.

Son düzenleme:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı