Çözüldü Ryzen 5 5600 CPU değişimi sonrası bilgisayar açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

binjoxx

Decapat
Daha fazla  
Ryzen 5 2600X CPU ve B450-A Pro anakarta sahiptim ve Ryzen 5 5600 satın aldım Teknobiyotik'den. Anakart uyumluluk sayfasında işlemcinin yanında sondan bir önceki BIOS Update'nin linki vardı ben direk son BIOS Update'yi yaptım. Neyse ondan sonra kurulumları falan yaptım da şu an sistem açılmıyor. Ama bootlamamanın yanında kasanın fanları ve fan LED'leri de veya açma kapama düşmesinin yanındaki ışık da yanmıyor. Yanan tek ışık açma kapama düşmesinin olduğu panelde ufacık kare şeklinde bir ışık var o yanıyor onun dışında hiçbir şey yanmıyor. Anakartı sokup takmamız gerekti falan da kabloların fotoğrafını çekmiştim tıpatıp aynı şekilde taktım. Anakartta JFP1 yazan bir sürü girişin olduğu bir yer var oraya giden kabloların üzerinde LED Power falan yazıyor onları hangi girişe taktığımız fark etmiyor herhalde çünkü rastgele taktım. Fanlar falan bile çalışmıyorsa sorunun işlemci olma ihtimali var mı? Eğer varsa eski işlemciyi tekrar takip deneyeceğim yarın. Internette hiçbir yaşam belirtisi yoksa anakartta sıkıntı vardır diye okudum ama emin olamadım. BIOS pilini de çıkarıp taktım.
Edit: O ışık da yanmıyormuş. Kasada hiçbir ışık yanmiyor

Son düzenleme:

Geri
Yukarı