CPU fandan sürekli olarak hafif bir şekilde "rrr" sesi gelmesi

KruzerBlade

Picopat
Daha fazla  
CPU fandan sürekli olarak hafif bir şekilde rrr ya da zrrr diye bir ses geliyor (tırtıklı bir ses, bilmiyorum nasıl tarif edeyim, hani bildiğimiz rrr değil). Normal mi?

Sürtme gibi bir ses mi? Soğutucu kablosu veya fan yaprakları sürtüyor olabilir mi kontrol eder misin?

bir kaç ay kadar önce benim de başıma benzer bir durum geldi. uzunca bir süre o şekilde kullandım ve ses giderek artmaya devam etti en sonunda tahammül edilemez bir seviyeye ulaştı. Laptobun altını açıp bilgisayarı çalıştırdığımda fanın yalpaladığını ve metal yüzeye sürttüğünü gördüm. Yeni fan sipariş ettikten sonra eskisini söktüm ve içini açtım. Sorun Fan bilyesindeydi. Bilye dağıldığı için fanın ağırlığını desteklemiyor ve sürtünmeye sebep oluyordu. Belki sizde de benzer bir durum vardır.

Sesi atabilir misin?
Nereden atayım hocam.
Bir şey arasına girmiş ya da bir şeye sürtüyor olmasın anlıyorsanız ve garantisi yoksa açın bakın temizleyin bence.
Girmedi ve sürtmüyor hocam, hiçbir şey yok görünürde. Toplama PC
Fan kirli temizletmelisin.
Değil hocam
Sürtme gibi bir ses mi? Soğutucu kablosu veya fan yaprakları sürtüyor olabilir mi kontrol eder misin?
Yok hocam sürtme yok.
Sesi buraya upload ediyorum arkadaşlar.
bir kaç ay kadar önce benim de başıma benzer bir durum geldi. uzunca bir süre o şekilde kullandım ve ses giderek artmaya devam etti en sonunda tahammül edilemez bir seviyeye ulaştı. Laptobun altını açıp bilgisayarı çalıştırdığımda fanın yalpaladığını ve metal yüzeye sürttüğünü gördüm. Yeni fan sipariş ettikten sonra eskisini söktüm ve içini açtım. Sorun Fan bilyesindeydi. Bilye dağıldığı için fanın ağırlığını desteklemiyor ve sürtünmeye sebep oluyordu. Belki sizde de benzer bir durum vardır.
Hocam PC yeni.
Nereden atayım hocam.

Girmedi ve sürtmüyor hocam, hiçbir şey yok görünürde. Toplama PC

Değil hocam

Yok hocam sürtme yok.
Sesi buraya upload ediyorum arkadaşlar.

Hocam PC yeni.
Sesi upload ettim, yüksek sesle dinlerseniz arkadaki sesi anlarsınız.

Bazen fanlardan geliyor sandığımız sesler aslında HDD'nin vidalarının gevşemesi üzerine çıkıyor olabiliyor. Aynı şeyi yaşadığımdan biliyorum, HDD dediğimiz aletin içinde dönen parçalar olduğundan vidası zamanla gevşeyip sürtünme seslerine veya titreşime sebep olabiliyor. Bi kontrol eder misiniz?

Bazen fanlardan geliyor sandığımız sesler aslında HDD'nin vidalarının gevşemesi üzerine çıkıyor olabiliyor. Aynı şeyi yaşadığımdan biliyorum, HDD dediğimiz aletin içinde dönen parçalar olduğundan vidası zamanla gevşeyip sürtünme seslerine veya titreşime sebep olabiliyor. Bi kontrol eder misiniz?
SSD hocam.
Sesi atabilir misin?

Yeni konular

Geri
Yukarı