CPU Fanı Hızı En Yüksekte Olursa Bir Sorun Olur mu?

furkan3535

Hectopat
Daha fazla  
Normal kasa fanlarımı tam hız yaptım. CPU tam hızda yapsam, CPU uzun süre çalışırsa sıkıntı olur mu?
İşlemcim; Ryzen 1600.

Aksine sıcaklık daha düşük olur. Ancak o zaman da fana bağlı olarak daha sesli çalışır. Otomatik modda bırakmanız yeterli.

Normal sogtucu kasa fanları aldım ama onları full ayarda calıstıyorı. 500rpm de çalısıyordu 1000rpm cektim onlara birşry olsada birşey olmaz yenisini alırımda bi sıkıntı olmaz demi

Otomatik kalmasi en guzelidir arkadasinda dedigi gibi. %100 hizda calismasi hep ses yapar hemde fanlar cabuk yipranir. Siz oyun oynamazken internette gezerken fanin %100 calismasinin bir anlami yok. BIOS larda ayari vardir. Isterseniz faninizin kac derecede % kac hizda calisacagini belirleyebiliyorsunuz.
Normal sogtucu kasa fanları aldım ama onları full ayarda calıstıyorı. 500rpm de çalısıyordu 1000rpm cektim onlara birşry olsada birşey olmaz yenisini alırımda bi sıkıntı olmaz demi
Kasa fanlari 4-pin molex girisine sahipise yani direk PSU ya bağlıysa kontrol edilemez zaten.

Otomatik kalmasi en guzelidir arkadasinda dedigi gibi. %100 hizda calismasi hep ses yapar hemde fanlar cabuk yipranir. Siz oyun oynamazken internette gezerken fanin %100 calismasinin bir anlami yok. BIOS larda ayari vardir. Isterseniz faninizin kac derecede % kac hizda calisacagini belirleyebiliyorsunuz.

Biostayım suan ama bunların oyundayken %100 çalışmasını istiyorum manuel yok kasa ısım normaldeykende 50 dereceydi 12 saatlık bir pubg oynadım 52 derece gormüştüm normale mı cekeyim diyorsunuz yani

Kasa fanlari 4-pin molex girisine sahipise yani direk PSU ya bağlıysa kontrol edilemez zaten.

3pinde bios üzerinden kontrol edebiliyorum sadece 4pin olan egzoz fanı

Biostayım suan ama bunların oyundayken %100 çalışmasını istiyorum manuel yok kasa ısım normaldeykende 50 dereceydi 12 saatlık bir PUBG oynadım 52 derece gormüştüm normale mı cekeyim diyorsunuz yani
70 dereceye kadar sorun olmaz. OC yapmadiysaniz hic ellemeyin otomatikte kalsin. Isinma sorunu yasamadigimiz surece ve OC yapmadigimiz surece tabiki. :)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı