CPU Fanın Gürültülü ve Hızlı Çalışması

beogradski

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Eskiden Windows 7 kullanırken hiçbir ısınma, gürültü gibi sorunlar yoktu. Windows 10'a geçtiğimden beridir sürekli fan gürültülü çalışıyor. İşlemci de bir o kadar ısınıyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim? Yeni fan mı almak gerek?
Not: İşlemci Xeon E5450

Resimde gördüğünüz gibi ortalama sıcaklıklar ve RPM bu şekilde.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    8,8 KB · Görüntüleme: 221
  • Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    15,9 KB · Görüntüleme: 218
Öncelikle bu sıcaklıklarda 50 derece pek fazla değil ama eğer diyorsan ki bir problem var; sorun termal macunun eskimesinden ve fanın aşırı tozlanmasından olabilir. Kasanın içini iyice bir temizleyip termal macunu da değiştirmeyi dene.

Öncelikle bu sıcaklıklarda 50 derece pek fazla değil ama eğer diyorsan ki bir problem var; sorun termal macunun eskimesinden ve fanın aşırı tozlanmasından olabilir. Kasanın içini iyice bir temizleyip termal macunu da değiştirmeyi dene.
Abi teşekkürler. Dediklerini daha önce yaptım. Dediğim gibi Windows 10'a geçtikten sonra sürekli ısınma/gürültü sorunu yaşıyorum.

Abi teşekkürler. Dediklerini daha önce yaptım. Dediğim gibi Windows 10'a geçtikten sonra sürekli ısınma/gürültü sorunu yaşıyorum.
Dediğim gibi eğer 50-60 derece arası ise bir sorun yok. Gürültülü çalışması da fanın titreşiminden de olabilir bir iyice sıkıştır vidalarını eğer sorun düzelmezse kasaya takılı olan diğer bir fanı çıkartıp işlemci soğutucusuna bağlı olan ile değiştir. Eğer gürültü kesilirse fanla ilgili bir problem olabilir.

Dediğim gibi eğer 50-60 derece arası ise bir sorun yok. Gürültülü çalışması da fanın titreşiminden de olabilir bir iyice sıkıştır vidalarını eğer sorun düzelmezse kasaya takılı olan diğer bir fanı çıkartıp işlemci soğutucusuna bağlı olan ile değiştir. Eğer gürültü kesilirse fanla ilgili bir problem olabilir.
Sağ ol abi dediklerini yaptım demin fakat gürültü devam ediyor. Yaklaşık 3300 RPM ile çalışıyor fan. Sanırım yeni almak lazım.

kolay gelsin yük altında kaç derecelere geliyor acaba? açıkcası aklıma ilk gelen soğutucunuz işlemciye iyi temas etmemesi veya kullandığınız termal macundan kaynaklanabileceği .

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı