CPU fanlarınız boşta kaç RPM'de dönüyor?

Arkadaşlar sessizlik odaklı bir CPU soğutucu arıyorum. Kule tipi olmadan hangi model en sessizdir sizce? Wraith Stealth var lakin çok sesli bence boşta 1600-2000RPM arası git gel yapıyor. 120mm fana sahip soğutucu ile 1100-1200RPM de boşta tutabilir miyim başka bir model alsam? Bu model nasıldır? Sıvı soğutmada fan+pompa sesi olması cazip gelmedi. Sizin fanlarınız kaç RPM'de dönüyor?

Sıvı sogutma her zaman daha caziptir benim araştırmalarım ve kendi deneyimim sonucunda en sessiz Aerocool mirage L360 sıvı sogutucu olarak düşünüyorum anakarttın kendi belirledigi sessiz performans Full Speed standart modlarinda sessizde 500-600 RPM arasi standartta 700RPM performansa alinca 1000-1500RPM olarak ayarlaniyor.

Benimki en boşta 900RPM'lere kadar düşüyor en fazla da 2100 RPM zaten.
1200 olması lazım.
Modeliniz nedir ?
Sıvı sogutma her zaman daha caziptir benim araştırmalarım ve kendi deneyimim sonucunda en sessiz Aerocool mirage L360 sıvı sogutucu olarak düşünüyorum anakarttın kendi belirledigi sessiz performans Full Speed standart modlarinda sessizde 500-600 RPM arasi standartta 700RPM performansa alinca 1000-1500RPM olarak ayarlaniyor.
Tek fanlı Cooler Master Liquid ML120L nasıl sizce ?

Tek fan için o kadar para vermeye bence hiç gerek yok. Kule tipi hava soğutma daha etkili olucaktır.
Kule tipi istemiyorum bir tık renk fena olmaz bu model düşündüm Wraith stealth göre sessiz olur sanırım ve çok güzel bir macun aldım. o.c falan düşünmüyorum var mı low profil soğutucu öneriniz. Bu modeli buldum fena değil gibi.

0C0D6A47-8E72-4E92-BDB5-0F97D92B6943.jpeg

Modeliniz nedir?

Tek fanlı Cooler Master Liquid ML120l nasıl sizce?

Şöyle izah edeyim tek fanlı sistemler çok saçma en aşagı cift fanli sıvı sogutma almanizi öneririm. Fakat çift fanlılar ile 3 fanlı sogutma arasinda 150-200 lira gibi fark var. Cooler Master gibi Türkiye'de bilinen ve fanboyları cok olan markalar rahatsiz edici düzeyde sessiz çalışıyor film izlerken bilgisayar boşta dururken bu rahatsızlıgı hissedebiliosunuz Aerocool mirage L360 1200 lira gibi bir fiyatta para biriktirip onu almanızı öneririm. 240cm radyatör yeter dienler olacak fakat burada hedef sessizlik 360cm bir radyatör aldiginizda sistem tam yükte asla çalismadigi için fan sesi minimum derecede az olacak R5 3400G APU sistem için aldım bu sıvı sogutmayi forzo Horizon 4 gibi agır oyunlarda sadece 42 dereceye çıkıp fanlar %50'ye dahi gelmiyor. Ses için her zaman yeten parçadan çok daha fazlasını almanizi öneririm fiyattan kacip aldiginiz ufak sogutmalar sadece pismanlik ve bosa para verdiginizi hissetirecek size.

Geri
Yukarı