CPU güç kablosu yandı

YusufKLVZ

Decapat
Daha fazla  
RAM
1600 MHz DDR3 8x2
GTA gibi işlemci zorlayan bir oyunu oynuyordum işlemcinin arkasındaki CPU güç kablosu (4 pin sarı siyah ) yandı ne yapmalıyım?

O nasıl oldu ya? Kaç senedir bu mecradayım ilk defa böyle bir şey duyuyorum. Kablo yerine tam oturmamış falan mıydı acaba çok ilginç. Diğer parçaları kontrol edin onlarda zarar görmüş olabilir.

O nasıl oldu ya? Kaç senedir bu mecradayım ilk defa böyle bir şey duyuyorum. Kablo yerine tam oturmamış falan mıydı acaba çok ilginç. Diğer parçaları kontrol edin onlarda zarar görmüş olabilir.

Koku aldım dedim acaba CPU çok mu ısınıyor sonrasında bilgisayarı temizlerken fark ettim ki 4 pinden sarı kablo ip ince kalmış bilgisayarı açabiliyorum ancak işlemci gerektiren bir durumda anında kapanıyor diğer parçalarda sorun yok gibi hepsini inceledim.

Öncelikle soğuk su. Sonrasında diğer parçaları kontrol etme şansınız varsa kontrol edin sağlam mı değiller mi diye. Geçmiş olsun.
Sorun yok gibi ancak bilgisayarı açıp kontrol edemiyorum.

Acaba diyorum o kabloyu internet kablosu gibi bağlayıp elektrik bandı ile sarsam olur mu?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı