CPU ısınma sorunu

Selim Ünal

Hectopat
Daha fazla  
Son 2 gündür CS:GO oynarken oyun kasmaya başladı. Normalde 350 400 FPS alırken ani FPS düşüşleri yaşıyordum. Biraz önce sıcaklık değerlerini kontrol ederek CS'yi oynama başladığımda MSI Afterburner benim ayarlarımda yetmediğini gördüm ve %100'e çektim fan hızını ama CPU sıcaklığı 70 75 arası oynuyor, GPU 60 70 arası dönüyor. Şimdi sorun termal macun mu? Ben kasanın kapağı açık kullanıyorum aldığımdan beri ve 1 yıla yakın oldu PC'yi alalı. Termal macun süresi 1 yılda değişim yapılması normal mı yoksa çok fazla tozlanmadan mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
  1. Malum, hava sıcaklıklar hayli artı. Bunu göz önünde bulundurup bir de öyle değerlendirin.
  2. 1 yıl normal bir süre olsa da fazla ısıdan termal macun kuruyup özelliğini yitirmiş olabilir. (Yani macun değişimi yapılmalı.)
  3. 1 yıl bir PC'nin gereğinden fazla toz olması için fazla bir süre, bu durumda kompresör fasıtasıyla fanlara zarar vermeden tozlar bi güzel alınmalı.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı