SSD Sonrası CPU ısınma sorunu!

Aynı sorun bende de var HDD söküp 240GB SSD taktım. HDD'yi CD-ROM yuvasına taktım. Bir buçuk haftadır oyun oynarken aniden kapanmalar başladı. SSD'yi 1 ay önce taktım. 10 dk. oyun oynadığımda CPU ve GPU'nun 90 derece ve üstüne çıktığını gördüm. Sorunu çözebildiniz mi?
Bilgisayar ASUS X550VX-XX147D, 2 yıllık bilgisayar. Çok oyun oynamam ve temiz kullandığımı söyleyebilirim.
@naimkaratas @Recep Baltaş @Ali Güngör

edit: CD-ROM'da bulunan HDD'yi sökerek sadece SSD takılı olarak çalıştırdım fakat sonuç değişmedi.
Sorunun direk aynısı bende de var çözüm bulabildiniz mi?ASUS X550jk bendeki de.

Ssd ve sıcaklık arasında duyulmuş görülmüş bir sıcaklık ilişkisi yok. Ssd taktığına göre yeniden sistem yüklemesi yaptın. Bunu yaparken bir şeyleri yanlış yapmış olabilirsin. O işlemcinin boşta çalışma sıcaklığı zaten çok yüksektir.

İlk gönderide arkadaşın dediği gibi HDD aparatını çıkardıgımda da sorun değişmedi, bu attığınız linkte aparatla ilgili birşey yapılıyor sanmıyorum bunla ilgisi olduğunu.
Ssd ve sıcaklık arasında duyulmuş görülmüş bir sıcaklık ilişkisi yok. Ssd taktığına göre yeniden sistem yüklemesi yaptın. Bunu yaparken bir şeyleri yanlış yapmış olabilirsin. O işlemcinin boşta çalışma sıcaklığı zaten çok yüksektir.
Sorunun donanımsal olduğu %99 gibi birşey. Yazılımsal herşeyi kontrol ettim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Fan temizliği ve macun yenileme işlemi uyguladık , şuan bu şekilde kullanmaya devam ediyorum
ben de yaptırdım fan temizliği ve macun değişimi ama herhangi bir değişim olmadı 10-15 dk' lar arası fps düşüşü yaşıyorum ve kapanıyor pc. Sizde de bendeki gibi ssd'den sonra olmuş sorun.Acaba başka işlem uyguladınız mı?Sorun tamamen çözüldü mü?

ben de yaptırdım fan temizliği ve macun değişimi ama herhangi bir değişim olmadı 10-15 dk' lar arası fps düşüşü yaşıyorum ve kapanıyor pc. Sizde de bendeki gibi ssd'den sonra olmuş sorun.Acaba başka işlem uyguladınız mı?Sorun tamamen çözüldü mü?
Hatırladığım kadarıyla başka işlem yapılmadı, ancak sağ alttaki pil simgesine tıkladığımda Güç modu En iyi pil ömrü ve En iyi performansın tam ortasına gelecek şekilde ayarlanmış.

Sorun tamamıyla sıcaklık ile alakalıymış , Laptop'un altına buz koydum, tam performans çalıştı.SSD takılırken bir hata yapılmış olabilir , ya da ssd çalışırken bilgisayar yoruluyor olabilir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı